Web Sürümüne Geç

  Koşsana Aslanım!

  Koşsana Aslanım!
  25 Kasım 2013, Pazartesi Güncelleme: 01:15

  Galatasaray, Sivasspor karşısında takım koşusunda 100 kilometreyi bile aşamadı. Roberto Mancini, kondisyoner İvan Carminati'den rapor istedi

  Sarı-kırmızılı ekipte Roberto Mancini geldiği ilk günlerde futbolcuların koşu mesafelerine takmış, takımın Fatih Terimdöneminde iyi çalışmadığını ima etmişti. Suçlanan ise Terim'in kondisyoneri Scott Piri olmuştu. Fakat Mancini'nin İngiltere'den getirdiği Ivan Carminati de takımın kondisyonunun yükselmesi konusunda başarılı olamadı. Bu durumdan şikayetçi olan İtalyan teknik direktörün, Carminati'den detaylı bir rapor hazırlamasını istediği bildirildi.

  30'UNU AŞAN 10 İSİM VAR

  Galatasaray, Sivasspor maçında takım koşusunda 100 kilometreyi bile aşamazken, sadece 98.9 kilometre kat etti. Cimbom'un yaş ortalamasının 28.1 olması, az koşmasının en önemli nedeni olarak gösteriliyor. Sarı-kırmızılı takımda 30 yaşın üzerinde 10 futbolcu, 25 yaşın altında ise sadece 5 isim bulunuyor.

  EN ÇOK KOŞAN UMUT
  Galatasaray'ın Sivas karşısında en çok koşan oyuncusu 10 bin 854 metre ile Umut Bulut oldu. Umut'u, 10 bin 821 metre ile Selçuk izledi. 10 bin metre barajını aşan diğer isimler Melo ve Riera'ydı. Sivas'ta Aatıf 9 bin 449 metre ile takımının en çok koşanı olurken, hakem Halis Özkahya 10 bin 783 metre kat etti.
  Yükleniyor