Web Sürümüne Geç

  Mancini: İşimizle evliyiz

  Mancini: İşimizle evliyiz
  26 Kasım 2013, Salı Güncelleme: 02:18

  Galatasaray'ı hedeflerine taşımak için yardımcıları ile birlikte canla başla çalıştıklarını belirten İtalyan hoca: Mutluyum ve durumdan şikayetçi değilim. Ama Türkler, makarnalarını geliştirmeli

  Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini, Florya'da ağırladığı İtalyan gazeteciler ile yaptığı sohbette ilginç ifadeler kullandı. Sarı-kırmızılı takımın başına geçmeden önce İstanbul'a sadece kupa maçları için geldiğini ifade eden tecrübeli hoca, "Çok iyi bilmediğim bir şehirdi. Türkiye'nin ve özellikle İstanbul'an geliştiğini biliyordum ama bu kadarını da beklemiyordum. Tahmin ettiğimden farklı bir şehir buldum" yorumunu yaptı. "G.Saray'ın teklifini nasıl kabul ettiniz?" şeklindeki soruya, "G.Saray büyük bir kulüp. Heyecanlı ve istekli bir şekilde 'evet' dedim. Bu takımın geçen yıl Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kadar gitmesi tesadüf değil. Ayrıca farklı bir ülkede farklı deneyimler yaşama fikri bana cazip geldi" yanıtını veren Mancini, şöyle devam etti: "İşimizle evli gibiyiz. G.Saray'ı hedeflerine taşımak için çok çalışıyoruz. Vaktimizin çoğu 'şehirden uzak, sessiz ve mükemmel' diye özetleyebileceğim Florya'da geçiyor. Salsano ve Lombardo'nun yanımda olması güzel. İtalyan yemeklerini bile aramıyorum. Sadece Türkler makarnalarını geliştirmeli."

  PiRLO'YU HERKES iSTER
  Beşiktaş'ın da gündeminde olan Pirlo konusunda Tuttosport'a yaptığı açıklamanın az da olsa çarpıtıldığını dile getiren Mancini, şöyle konuştu: Bana Pirlo'yu sorduklarında takımımda görmek istediğimi söyledim, her zaman da söylerim. Pirlo gerçek bir şampiyon. Elbette onunla çalışmak isterim. Pirlo gibi bir oyuncuyu hangi teknik direktör istemez ki. Onun gibi, Drogba ve Sneijder gibi oyunculara ihtiyaç var. Sahaya giremem ama onlar gibi yıldızlar bana ve arkadaşlarına destek verebilirler.

  6-1'E RAĞMEN BİZ HALA "CANLI"YIZ
  Roberto Mancini, UEFA'nın resmi dergisi Champions'a verdiği röportajda ise City sonrası göreve dönmek için en iyi şansın G.Saray olduğunu belirterek şöyle konuştu: G.Saray, Avrupa ve Türkiye'nin en iyi takımlarından. Terim burada tam bir efsane. O'na büyük bir saygım var. Real'e 6-1 yenilmek gerçekten zor olur. Ama biz hala 'canlı'yız ve bu önemli. Takım olarak kendimizi geliştirmeliyiz.
  Yükleniyor