Web Sürümüne Geç

  Tuttosport'tan G.Saray taraftarına övgü

  Tuttosport'tan G.Saray taraftarına övgü
  29 Kasım 2013, Cuma Güncelleme: 17:15

  İtalyan spor gazetesi Tuttosport, TT Arena'daki ateşli atmosferi ve Galatasaray taraftarını kaleme alan bir yazı yayınladı

  Juventus'a yakınlığıyla bilinen İtalyan Tuttospor gazetesi, İstanbul'da oynanacak ve iki takım için de 'Tamam mı devam mı' niteliğindeki Şampiyonlar Ligi mücadelesi öncesi internet sitesinde Galatasaray taraftarını ve TT Arena'da yaratılan atmosferi anlatan bir haber yayınladı.

  Stattaki maç atmosferi hakkında "Arena'ya her kim ayak basarsa bütün umutlarını arkasında bırakır" ifadesi kullanan Tuttosport, sarı kırmızılı taraftarların akıl almayacak derecede ateşli olduklarını ve takımlarını desteklemekten bir an olsun vazgeçmediklerini dile getirdi.

  G.Saray'lı taraftarlar için "Sizi 'Cehenneme hoşgeldiniz' tezahüratlarıyla karşılarlar" diyen gazete, yazıda ilginç bir de benzetmeye yer verdi.

  "İstanbul'da okullarda Dante'nin İlahi Komedyası'nı okutmazlar. Orada Mehmet Akif Ersoy vardır" şeklinde bir ifade kullanan Tuttosport, ayrıca, TT Arena'nın Avrupa'nın en ateşli statları listesinde ilk sıralarda yer aldığını da belirtti.

  Galatasaray'la oynanacak Şampiyonlar Ligi maçının oldukça zor geçeceğini de ifade eden İtalyan gazetesi, Juve'nin işinin çok zor olduğunu çünkü takımları 1-0 geride bile olsa Galatasaray taraftarının sanki onlar öndeymişçesine çılgınlar gibi tezahürat ettiklerini yazdı.

  Etiketler Spor, Galatasaray, Juventus
  Yükleniyor