İki kupayı da alırız

İki kupayı da alırız
Salı 31.12.2013

Şükrü Ergün 2014 için iddialı konuştu: Çalkantılı dönemi aştık. 2013'teki başarılarımız 2014'te de sürecek. Mayısta hem lig hem de kupa bizim olacak!

G.Saray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, geride kalan 2013 yılını ve yeni yıl hedeflerini değerlendirdi. Ergün, "Galatasaray olarak 2013 yılını başarılı geçirdik. Spor Toto Süper Lig ve Süper Kupa şampiyonluklarının yanı sıra Şampiyonlar Ligi'nde de çeyrek final oynadık" dedi.

HOCA DEĞİŞİMİ SARSTI
Haziran ayına kadar çok başarılı bir dönem geçirdiklerini belirten Ergün, "Yılın 2. yarısında ise çalkantılı zamanlar yaşadık. Ligde alınan kötü sonuçlar vardı. Planlanmayan bir teknik direktör değişikliği oldu. Ama bu çalkantılı dönemi de aşmayı bildik. 2013'ün sonunda yeniden ideal performansımızı yakalayıp, parlak bir döneme girdik ve şampiyonluk yarışının en iddialı ekibi olacağımızı ortaya koyduk" ifadesini kullandı.

ENGELLEMEK İSTEDİLER!
Ergün, Terim'in ayrılma sürecinde zorluk yaşadıklarına dikkat çekerek, "G.Saray'ın başarısını istemeyen güç odakları var. İyi gidişimizi engellemek için girişimler yapıldı. Başta bazı taraftarımızı bizi protesto etti. Sonra takımın arkasında durmaya devam ettiler. Taraftarımızın gücüyle başarılara ulaşmaya devam edeceğiz" dedi.

TRANSFER OLACAK
Ergün, ikinci yarı için iddialı konuşarak, "İlk yarıya göre çok daha farklı ve iyi bir takım olacağız. Bu nedenle ikinci yarıdaki şahlanışımız kimseyi şaşırtmasın. Transfer de takıma katkı sağlayacak. Transferlerimiz, kısa, orta ve uzun vadede G.Saray'ın yükselişine katkı sağlayan isimler olacak" yorumu yaptı.

KİMSE İNANMADI
Devler Ligi'nde Real Madrid'in ardından grubu 2. bitirdiklerini de hatırlatan Ergün, "Juventus gibi güçlü bir rakibi saf dışı bıraktık. Gruptan çıkacağımıza bizden başka kimse inanmıyordu. 2014'te hedefimiz en az geçen sezonki başarıları tekrarlamak. Mayısta hem lig hem kupa şampiyonu G.Saray olacak. Avrupa'da da elimizden geleni yapacağız" iddiasında bulundu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN