Buz gibi penaltı

Buz gibi penaltı
Pazartesi 03.03.2014

Ahmet Görkem'in eline çarpan top için "Yüzde 100 penaltı" diyen Burak Yılmaz, "Nasıl penaltılar verildiğini biliyoruz bu ligde" deyip, F.Bahçe'ye gönderme yaptı

G.Saray'ın golcü ismi Burak Yılmaz, Çaykur Rizespor maçından sonra bomba gibi açıklamalar yaptı. Dünkü mücadelede yaşananlardan sonra isyan bayrağını açan Burak, "Kazanabileceğimiz bir maçtı. Çok üzgünüz. Kazanmayı çok istiyorduk. Benim ilk devre bir pozisyonum var, kafa vurduğum pozisyon. Bence yüzde yüz penaltı. Burada çıkıp velveleye vermek istemiyorum programı. Nasıl penaltılar verildiğini biliyoruz bu ligde" dedi. Bu son cümle, Burak'ın Fenerbahçe'ye bu hafta verilen penaltılarla ilgili gönderme olarak algılandı.

BANA AYIP EDİYORLAR
Sarı-kırmızılı yıldız, maçın son dakikalarında yüzüne gelen cisim hakkında, "Kendimi yere atmış da olabilirim. Zaten görüldü çok açık şekilde" diyerek kendisini "yere atlıyor" diye suçlayanlara imalı bir yanıt verdi. Burak Yılmaz, son olarak "Sürekli Burak kendini yere atıyor, 'emek hırsızı' diyorlar. Belki o pozisyonda da atmışımdır. Olayı kişiselleştirmemem lazım. En ağır eleştirileri ben alıyorum bu ülkede. Hiçbir zaman kendimi beğendiremedim. İnsanlar beni eleştirirken biraz baksınlar bu çocuk nerede oynuyor, ne yapıyor. Ben her zaman takımım için oynarım. Kişisel başarım umrumda değildir. Ayıp ediyorlar. 'Hırsız' olayları da çok ayıp. Hepsine kırgınım. Eğer ben bugün yanlış bir hareket yapmış olsaydım çok farklı olurdu" diye konuştu.

DARBE ÜSTÜNE DARBE!
Burak, dünkü Çaykur Rizespor maçından ağır yaralı çıktı! Mücadelenin son anlarından Ali Adnan ile girdiği ikili mücadelede rakibinin eliyle müdahale ettiği Burak'ın yüzünde 1.5 cm eninde iki çizik oluştu. Bu pozisyonda faul kararı bekleyen Burak hakeme itiraz ederken ikinci darbeyi tribünlerden aldı. Tribünlerden atılan kapalı bir çakı milli futbolcunun kaşına isabet etti. Maçtan sonra canlı yayına katılan Burak'ın sol yanağındaki tırnak izi ve kaşındaki morluk dikkat çekti. Burak'a buz tedavisi uygulandı.

RİZE'YE BÜYÜK CEZA GELECEK

Burak'a tribünden çakı atılması Rizespor'a pahalıya patlayacak. Daha önce benzer olaylarda PFDK, ilgili kulüplere seyircisiz oynama cezası verdi. 11 Mart 2007'de G.Saray-Trabzon maçında sarı-kırmızılar 1 maç, 1 Nisan 2012'de Trabzon- F.Bahçe maçında ev sahibi ekip sahaya kesici madde atıldığı için 2 maç seyircisiz oynama cezası aldı.

FiKRET YILMAZ'DAN SERT MESAJ

Burak Yılmaz'a Çaykur Rizespor tribünlerinden atılan çakıyla ilgili olarak futbolcunun babası Fikret Yılmaz da çok sert bir açıklama yaptı. Beşiktaş'ın eski kalecisi olan ve şu anda teknik direktör olarak futbolun içinde yer alan baba Yılmaz, resmi twitter hesabından Rizespor taraftarına yüklendi. Fikret Yılmaz, attığı twette şu sözleri kullandı: "Ey Rize taraftarı. Sizin inancınız yok mu? Biz size ne yaptık? Attığınız nesne oğlumun gözüne gelseydi ne olacaktı? Sizin evladınız, kardeşiniz yok mu?
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN