“Gereğini yerine getirin”

“Gereğini yerine getirin”
Salı 04.03.2014 19:43

F.Bahçeli yönetici Mahmut Uslu’nun ‘Ligden çekiliriz’ sözlerine G.Saray yöneticisi Şükrü Ergün’den yanıt geldi: Bunlar bir kere dile getirilir, tekrarlanmaz. Gereği yerine getirilir. Çok sık söylenmeye başlayınca inandırıcılığı kalmaz

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, gündemdeki gelişmelere dair açıklamalarda bulundu. Radyospor'a konuşan Şükrü Ergün, Fenerbahçe'nin "Gerekirse ligden çekiliriz, havuzdan çıkarız" açıklamasıyla ilgili olarak, "Bunlar çok kolay söylemler. Bunlar bir kere dile getirilir, tekrarlanmaz. Gereği yerine getirilir. Bunun gerçeği dönüşme olasılığı sıfırdır. Bu yeni dile getirilmiş bir konu değil. Herkesin bildiği gibi daha önce de söylendi. Bu bir kere söylenir gereği yapılır. Çok sık söylenmeye başlayınca ne inandırıcılığı ne de yaptırımı kalır" dedi.

VERİLMEYEN PENALTI ORTADA
Ergün, hakem hatalarıyla ilgili olarak, "Her şey kamuoyunun gözü önünde cereyan ediyor. Verilen penaltılar ortada. Bizim maçımızda verilmeyen penaltı ortada. Takdir kamuoyunun" ifadelerini kullandı.

RÖVANŞ ZOR OLACAK; AMA BİZ İNANÇLIYIZ
Şükrü Ergün, Devler Ligi'ndeki Chelsea maçı için "Stamford Bridge'de işimiz kolay değil; ama olmayacak bir şey de değil. Galatasaray bunu daha önce de yaptı. Yine tekrarlayacak diye ümit ediyoruz" dedi.

BURAK'A YAPILAN İNSANLIK SUÇU
Ergün, "Burak'a yapılan bir insanlık suçu. Bu silahlı saldırı olarak görülebilir. Tribünden çakı atılıyor. Bu şahdamarına gelse ne olacak (?) Bence bu adli sorundur bu. Yönetim Kurulu toplantısında mahkemeye başvurup başvurmayacağımıza kara vereceğiz. Kalecinin gözüne lazer tutma meselesini tasvip etmiyoruz. Kasten adam yaralama gerekçesiyle başvuru yapıldı. Acaba bu bıçak atma meselesinde nasıl bir başvuru yapmak gerekir" şeklinde konuştu.

TAKIMA GÜVENİMİZ TAM
Şükrü Ergün, puan kayıpları için "Umarım sezon sonunda bu hesapta olmayan puan kayıplarını çok aramayız. Hiç hesapta olmayan 2 puan kaybettik Rize'de. Artık puan kaybına tahammülümüz yok. Deplasmanlarda yaşanan puan kayıpları, bu konuda bir zafiyetimiz olduğunu gösteriyor; ama şampiyonluk yarışı açısından karamsarlığa kapılmış değiliz. Bizim futbolcu ve teknik kadromuza güvenimiz tam. Sezon sonunda mutlu sona ulaşacağımızı düşünüyorum" dedi.

DROGBA'NIN TOPARLANMASI GEREKİR
Dider Drogba konusunda ise Ergün, "Drogba'nın Rize kadrosunda olmaması hocanın taktiridir. Londra'daki rövanşa hazırlıyor olabilir. Bana Drogba'nın biraz dinlendirilmesi, kendini toparlaması, Chelsea maçına hazırlanması gerekir. Mancini bunu düşünerek, Rize'ye götürmeme kararı almış olabilir" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN