Aydınus için ilk açıklama

Aydınus için ilk açıklama
Cumartesi 08.03.2014 22:18

Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lütfü Arıboğan, 6-1 kazandıkları Akhisar Belediyespor maçı sonrası hakem Fırat Aydınus'un küfür ettiği iddiaları ile ilgili açıklamada bulundu.

Maçın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Arıboğan, karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus'un Felipe Melo'ya küfrettiği iddialarının sorulması üzerine, "Tribünden seyrettiğim için fark etmedim. Değerli hakem Aydınus'un sosyal medyaya yansıdığı böyle bir hareketi olup olamadığına bakacağım. Böyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Olmuşsa da her şeyi gözden geçirmemiz gerek. Böyle bir şeyin olmadığını umuyorum, inşallah olmamıştır. Görmedim ama bu akşam bakacağım. Önce MHK sonra TFF'nin değerlendirmesi gerekir" dedi.

Arıboğan, açıklamasına şöyle devam etti: "Güzel bir lig olsun ve her şekilde Türk futbolu için iyi bir sonuç çıksın. Olmamasını diliyorum. Değerli bir hakem, yıllardır Türk futboluna hizmet den bir hakem. Emin olmadan yorum yapmak istemiyorum. Başkanımız ve yönetim kurulumuz bir karar alacak. Artık böyle şeyler de olmaya başlamışsa, sportif rekabetin dışında olaylar cereyan ediyorsa, belki büyük bir paketi gözden geçiririz. Sporun temel değerlerine uymayan olaylara karşı büyük bir paketin başlangıcını yaparız."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN