Galatasaray'ın borcu açıklandı

Galatasaray'ın borcu açıklandı
Cuma 14.03.2014

Borç-alacak farkı çıktığında kulübün 260 milyon dolar borcu olduğunu belirten İkiz, G.Saray'ın futbol gelirleri bakımından Avrupa'da ilk 20 kulüp içinde olduğunu ve hızlı büyüdüğünü söyledi

Galatasaray Divan Kurulu Toplantısı'nda dönem itibariyle kulüp ve bağlı ortaklarının konsolide net borç alacak farkının 260 milyon dolar (555 milyon TL) olduğunu açıklandı. Kulüp başkanı Ünal Aysal'ın yurt dışında bir konferansta bulunması nedeniyle yer almadığı toplantıya, yönetim kurulu üyeleri Özkan Olcay, Adnan Nas, Ahmet Ocaklı, Mehmet Cibara, Necati Demirkol, Mete İkiz, Mehmet Karlı, Ebru Köksal ve Mehmet Emin İpekdokuyan katıldı. Saygı duruşuyla başlayan toplantıda, kulübün mali, idari ve sportif durumuyla ilgili bilgilendirmeyi yönetici Mete İkiz yaptı.

Teminat kredi oranı geriledi
Dönem itibariyle kulüp ve bağlı ortaklarının konsolide net borç alacak farkının 555 milyon lira (260 milyon dolar) olduğunu açıklayan İkiz, satış gelirlerinin 491.9 milyon lira olduğunu, bunun yüzde 23'ünü stat, yüzde 17'sini mağazacılık, yüzde 15'ini de yayıncılık gelirlerinin oluşturduğunu dile getirdi. İkiz, banka kredilerinin 316.5 milyon lira olduğunu kaydederek, kredilerin yüzde 71'inin kısa, yüzde 29'unun ise uzun vadeli olduğunu ifade etti. Kulübün temlik ve teminatlarının 867 milyon lira olduğu bilgisini veren Mete İkiz, 2012 yılında 4.84 olan teminat kredi oranının 2.74'e gerilediğini söyledi. İkiz, Galatasaray'ın futbol gelirleri bakımından da Avrupa'da ilk 20 kulüp içinde olduğunu belirterek, "Her geçen gün büyüyen bir kulübüz" diye konuştu. Yönetici Adnan Nas ise Galatasaray'ın kurumsallaşmak için önemli adımlar attığını kaydetti. Galatasaray'ın zor bir işe kalkıştığını kaydeden Nas, "Çok mutlu olmalıyız. Diğer kulüplerin önünde olan bir yapıdayız ve onlardan fersah fersah ilerdeyiz" dedi.
Etiketler Galatasaray, Futbol
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN