Şampiyonluk hayal

Şampiyonluk hayal
Cumartesi 15.03.2014

Galatasaray için Karabük'te bırakılan iki puan sonrası şampiyonluk çok uzakta kaldı. Sadece puan olarak değil oyun olarak da şampiyonluk hayal...

Bu maç öncesi Karabükspor ligde 3 maçtır kaybediyordu.
Galatasaray içinse olmazsa olmaz hatta bence sezonun en önemli deplasmanıydı.
Bu yarışta olmak için kazanmak zorundaydılar. Oyuna baktığımızda Galatasaraylı yöneticiler Karabük'e neredeyse tam kadro gittiler. Ama sadece ilk yarıda Burak'la bir pozisyon yakaladılar.
Bir de ikinci yarının sonuna doğru Drogba'nın getirdiği top var.
Galatasaray 80 dakika boyunca sıfır riskle oynadı. Galatasaray sadece son 10 dakika "En fazla kaybederim, bir puanı istemem" deyip risk aldı. Orta sahayı da bıraktılar. Kontra tehlikesini göze alarak saldırmaya çalıştılar.
Hakan Balta stoper oynadı.
Müthiş hamleler yaptı, kayarak aldı. Sezgileri kuvvetli. Tecrübesi de var. Burak Yılmaz kuvvetli, istekli ama ona katkı sağlayan, eşlik etmeyen diğer arkadaşları vardı sahada.
Felipe Melo klasik deplasman performansını sağladı, yani vasat.
Drogba ve Sneijder yine aynı, şekilde etkisizdi. Telles de yorgun ve etkisiz bir görüntü verdi.
Karabükspor savunma anlamında en rahat maçlarından birini oynadı. Ama özellikle büyük takımlara karşı iyi kontratak yapan Karabük'ü dün bu alanda fazla etkili göremedik.
Dün akşam Karabük'te bıraktığı iki puan sonrası Galatasaray için şampiyonluk artık hayal gibi görünüyor. Sadece puan olarak değil oyun olarak da...

DROGBA NİYE ÇIKTI
Oyunun sonunda da Drogba ve Ceyhun değişikliğinin nedenini çok merak ettim. Sebebini sormak istedim.
Çünkü ben nedenini bulamadım. Niye Ceyhun girdi demem? Çünkü santrfora aldı. Başka bölgeye alsa sorardım? Ceyhun'u sormam ama Drogba niye çıktı diye sorarım? Niye çıktı? İnşallah G.Saray eler Chelsea'yi.
İki tane de Drogba atar. Ben yanılabilirim ama Drogba çok iyi oynarsa G.Saray'da kalır.

EN İYİSİ HAKAN'DI
Galatasaray'ın en iyisi Hakan Balta'ydı.
Melo sorgulanmıyor, Sneijder sorgulanmıyor. Yekta oynamıyor.
Mancini bu maçta orta sahayı kalabalık tutup riskler alsa ve 2-0 yenilse hiçbir şey diyemem. Ama bunu yapmadı. Mancini'nin eline yönetimce anahtar verilmiş.
Yönetim Mancini'yi çok başarılı görüyor. Ama elendiğin anda elinde bir Türkiye Kupası kalacak, ondan da kimse mutlu olmaz.

HAKEM GECE BEKÇİSİ GİBİYDİ
Galatasaray için rakip savunmayı açıp dengesini bozmanın yolu kanatlardan geçerdi. Ama onu yapamadı Mancini. Eboue geçen hafta oynadı, kanatlar da açılabiliyor.
Peki bu hafta niye yok? Bir de hakem konusuna değinmek istiyorum.
Hakem İlker Meral gece bekçisi gibi ha bire düdük çaldı. Oyunu çok durdurdu. Bu da sahadaki futbolu olumsuz etkiledi.

EL ELE TUTUŞMAK ÇOK RİSKLİ
Karabüklü oyuncular, G.Saray serbest atış kullanacağı sırada el ele tutuşuyor, tam top kullanılırken ellerini bırakıyorlar. El ele tutuşurken topu görmezsin, hakem başlatır, oyuncu takılır ve penaltı düdüğü çalınır. Bu el ele tutuşmak çok riskli. Birinde Burak itti, o pozisyonda oyun başlamış olsa penaltıydı. Hiç fark edemezler; oyun başlar, onlar el ele tutuşup kalır penaltı!

G.SARAY YAVAŞ
G.Saray'ın en büyük sorunu hızlı hücum yapamamak.
Üç pasla rakip alana girip pozisyona giremiyor.
Bunu evinde yapıyor ama dışarıda yapamıyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN