Drogba'yı 89'da nasıl çıkarır!

Drogba'yı 89'da nasıl çıkarır!
Salı 18.03.2014

Yazarımız Levent Tüzemen'e konuşan G.Saray Başkanı Ünal Aysal, 0-0'lık K. Karabük maçında Drogba'yı oyundan alan Mancini için "Yanlış yaptı. Çok şaşırdım" dedi. Aysal ligi ikinci sırada bitirmeyi kabul edemeyeceğini de söyledi

G.Saray Başkanı Ünal Aysal ile Londra'ya birlikte uçtuk ve yarım saat süren bir sohbet yaptık. Başkan bana "Sen olsaydın Karabük'te Drogba'yı çıkarır mıydın?" diye sordu. Ben de "G.Saray'ın gole ihtiyacı olduğu anlardı. Kafa toplarında etkili olacak Drogba'yı asla çıkarmazdım" dedim. Başkan da "Katılıyorum. Ben de Drogba değişikliğine bir anlam veremedim" şeklinde konuştu.

TRİBÜNDEN DAHA İYİ GÖRÜR
Ben de esprili olarak kendisine maç yazısında dile getirdiğim, "Mancini de kendisine rotasyon yapsın, deplasmana gitmesin" yorumunu hatırlattım. Başkan Aysal da gülerek, "Neden olmasın, geçen sene Fatih hoca cezalıyken bütün maçlarımızı kazanmıştık. Hoca maçı tribünden izlemiş değişikliklerde etkili olmuştu" yaklaşımında bulundu.

CHELSEA ÇOK HIZLI

Sohbetimizde Sneijder'ın transferinde rol üstlenen Ali Güven de vardı. Güven, Sneijder'in solda oynayınca çok faydalı olamayacağını söyledi. Aysal da "Biz Sneijder'i İnter'den alırken forvet arkası oynasın diye almıştık. Bu görüşe katılıyorum" dedi. Aysal, Chelsea maçı içinse, "Mancini'nin taktiği değiştireceğini düşünüyorum. Rakibin hızlı oyuncuları var. İyi savunma yapmalıyız" diye konuştu.

TEK BAŞARI ŞAMPİYONLUK
Devre arasında kiraladıkları Burdisso'da da hata yaptıklarını belirten Aysal, "İkinci olup, Şampiyonlar Ligi'ne gitmek beni kesmez. G.Saray için tek başarı şampiyon olmaktır. Mancini ve futbolcuların kalan maçlar için sorumluluk alacaklarına inanıyorum" dedi.

FUTBOLCU PORTFÖYÜMÜZ 150 MİLYON
Ünal Aysal, GS TV mikrofonlarına da önemli açıklamalar yaptı. Galatasaray'ın önemli bir marka haline geldiğini ifade eden Aysal, "Benim hedefim G.Saray'ın 2016'ya kadar Avrupa'nın en büyük 10 kulübünden biri olması. Bunun için elimden geleni yapıyorum. 3 tane büyük hedefimiz daha var" diye konuştu. AYSAL, "Sportif başarıların dışında, bir tanesi mali başarılar yani istikrar. Burada da üç yıl içinde önemli gelişmeler var. Futbolcu portföyümüz de genişledi. 150 milyon euro'ya çıktı. Bunu da bir yatırım olarak görün. En önemli şey de marka değeri. Galatasaray sadece Türkiye'de değil, yurt dışında büyük bir markadır" dedi.

Levent TÜZEMEN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN