Doymuş Aslan ava çıkmaz

Doymuş Aslan ava çıkmaz
Çarşamba 19.03.2014

G.Saray'ı Avrupa'da uzun zamandır bu kadar aciz görmedim. Demek ki oyuncular doymuş. Demek ki Mancini çilekleri yerinde kullanamamış

Bir tarafta mavililer, bir tarafta kırmızılılar. 90 dakika boyunca hep mavililer gol pozisyonuna girdiler, iki tane gol attılar, istediklerini yaptılar. Kırmızılılar hep defans yapmaya çalıştılar, hiç hücum edemediler, hiç gol pozisyonu yakalayamadılar ve maçı kaybettiler.

MAVİLİLER HEP BASKI YAPTI
Yani mavililer kırmızılılara hiçbir tartışmaya ve hiçbir yoruma bağlı olmaksızın galip geldiler.
90 dakika boyunca mavililer kırmızılılara baskı yaptılar. Kırmızılılar top tekniği ve oyun zekası olarak mavililere karşı gelemedikleri için kırmızılılar hiçbir halt yapamadılar.
Eğer mavilileri 4-5 fark lazım olsaydı bunu da yaparlardı.
Eğer mavililer biraz tehlike hissetselerdi tempoyu artırıp, gaza basıp kırmızılıları yine yenerlerdi.

ZATEN TOPAL GİDİYORDU
Yıllardır G.Saray'ın Türkiye'de sallandığı maçlardan sonra Avrupa'da farklı oynadığını görürdüm.
Ama uzun yıllardır ilk defa G.Saray'ı Avrupa'da bu kadar aciz seyrettim.
Dakika 82, Chelsea hücum ediyor, G.Saray ceza alanı içinde 5 G.Saraylı oyuncu var, 5 de Chelsea'li.
Zaten bu cümle G.Saray'ın ne kadar aciz kaldığının belirtisidir.
G.Saray Türkiye'de de topal futbol oynuyor. Ama "Avrupa'da birşey yapar mı acaba" derdik. Bırakın topal oynamayı dün gece G.Saray'ın yürüyecek hali yoktu.
Zavallı duruma düştüler. Bu faturayı ben futbolculara kesmem. Direkt teknik direktöre keserim. Çatır çatır oynarsın, mücadele edersin, 2-0 değil de 4-0 yenilirsin. 4 gol yerken karşı tarafta da 5 tane pozisyona girersin.
Demek ki G.Saraylı oyuncular doymuş. Doymuş aslan da ava çıkmaz. Bu kadar basit.

FATURA MANCİNİ'YE
Bu kadar aciz duruma düşüyorsan bunun sorumlusu Roberto Mancini'dir. Demek ki helvayı iyi yapamamış. Veya Ünal Aysal'ın aldığı çilekleri yerli yerinde kullanmamış.

EN AZINDAN FUTBOL SAVAŞI VERSEYDİN
Bakın taktikten, teknikten bahsetmedim. Dün gece Chelsea'li oyuncular yüreklerini koydular, oynadılar. Oyuna karaciğerleri, dalaklarını koydular.
G.Saraylı oyuncular kusura bakmasınlar kalın bağırsaktan rahat rahat yaptılar. Dün gece hak eden kazandı. O sürpriz dediğimiz olay yaşanmadı.
Chelsea'li oyuncuları ve teknik direktörü tebrik ederim. Kimse kusura bakmasın G.Saray teknik direktörü ve futbolcularını tebrik edemiyorum. Hadi diyelim ki teknik direktörünüz bazı şeyleri söylemedi, söyleyemedi.
İnsan hiç olmazsa aldığı paranın karşısında o yeşil sahada futbol kavgası yapardı.

EY MİLLET SİZİ YİYORLAR
Dün geceki maçta Türkiye Futbol Federasyonu da yoktu, eyyam yapan Türk hakemleri de yoktu. Bu G.Saraylı futbolcular Türkiye'de hakeme yaptıkları hareketlerin onda birini Alman hakeme yapamadılar.
Yani hiçbir bahanenin arkasına sığınamadılar.
Teknikten, taktikten bahsetmeye gerek yok. Hak eden kazandı, turu geçti o kadar.
Bir teknik direktör kazanırsa diğerinden yemek yiyecekmiş de, yemeğin parasını verecekmiş de... Ey Türk halkı yemek memek hikaye. Esas sizi yiyorlar. Uyanın artık.

TAKIMA BAZEN ACI BİBER DE LAZIM
Beyler çileği, kirazı, karpuzu bırakın. bazen takımda acı biber de lazım, karabiber de. Hepsini doğru kullanmazsanız ne makarna yaparsınız ne sebze çorbası. Dün geceki gibi kapuska olursunuz. G.Saray'ın bu kadar şahsiyetsiz futbolunu uzun yıllardır Avrupa'da görmedim. Tabii bunun cevabını yalnız Mancini değil, kulübün başkanı Ünal Aysal verecek. En tepedeki kim varsa hesabı ondan keserim. Alt taraf ile uğraşmak ucuzluk olur. Veya kolaycılık.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN