Londra'yı fethetti

Londra'yı fethetti
Çarşamba 19.03.2014

Chelsea maçı için İngiltere'ye giden 3 bin sarı-kırmızılı taraftar gün boyu renkli görüntüleri, şovlarıyla Londra sokaklarını karnaval yerine çevirdi

Galatasaray taraftarı dün deyim yerindeyse Londra'yı fethetti. Günler öncesinden biletleri tüketen sarı-kırmızılılar, dün İngiltere'nin başkentini sarı-kırmızıya boyadı. Erken saatlerden itibaren Stamford Bridge Stadı'na akın eden 3 bin taraftar, şovları ile İngilizleri şaşkına çevirdi. Bilet bulamayan çok sayıda taraftarın da stat çevresine gelerek takımlarına moral verdiği gözlendi. Stadın çevresindeki Türk ve İngiliz taraftarlar maçın anısına yapılan ortak atkıları alıp boyunlarına taktılar. Maç öncesi sohbet eden taraftarlar zorlu karşılaşmanın değerlendirmesini aralarında yaptı. Maçın başlamasına kısa bir süre kala stada giren taraftarlar, yenen 2 gole rağmen takımı 90 dakika boyunca destekledi.

FİYATLAR UÇTU, 4 BİN 200 LİRAYA BİLET
Türk taraftarların maça yoğun ilgisi bilet fiyatlarını da uçurdu. Gün boyu stat çevresinde gezen karaborsacılar ellerindeki biletleri fahiş fiyatlarla satışa sundu. En ucuz biletin 800 pound olduğu belirtildi. Dev maçın VIP biletleri 4 bin 245 TL'ye satılırken, kale arkası biletleri ise 2 bin 930 TL'ye kadar alıcı buldu. Bu arada stattaki özel güvenlik görevlileri, Chelsea'nin tribünlerinde Türk olduğundan şüphelenilen taraftarları stat dışına çıkardı.

Savaş ÇORLU
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN