Yalancı pehlivanlar

Yalancı pehlivanlar
Pazar 23.03.2014

Galatasaraylı oyuncuların çoğu sahte oynuyor. Yalan rüzgarı gibiler. Yürekten oynayan bir Melo var bir de Drogba. Aslında teşhisi Drogba koymuştu

Bir şarkı var eğer yanlış hatırlamıyorsam; "Bu kitaba bir hoca lazım, bana bir koca lazım ama bu gece lazım" diye devam eden. Dün gece öyle bir geceydi.
Kayserispor'a mucize bir üç puan lazımdı küme düşmemek için. G.Saray'a şampiyon olmak için yine bir mucize üç puan lazımdı. Kayserispor kendi mucizesinin başlangıcını yaptı.

YARIM YAMALAK
G.Saraylı futbolcuların çoğu sahada sahte oynuyor. Her şeyini vererek oynayan bir Melo var, bir de Muslera. Diğerleri eh işte. Çoğu yalan rüzgarı. Sarı- kırmızılılar 'pres yapalım' diyorlar, yarım yamalak. 'Hücum yapalım' diyorlar o da aynı. Geriye dönük daha fazla oynuyorlar.
Ama 90+5'te dönemiyorlar.

DROGBA SÖYLEMİŞTİ
Aslında G.Saray'ın özetini Schalke maçından sonra Drogba yaptı. "G.Saray'da bazı şeylerin değişmesi lazım. Ama ben teknik direktör değilim" dedi.
Çünkü Drogba dışarıdan bakan birisi. Her şeyi de yaşıyor. Bence en doğru teşhisi o koyar. Acaba dinleyen olur mu bilemem.
G.Saray takımı sahada tek bir beyin olarak iş yapmıyor, düşünemiyor.
Herkes kopuk kopuk.

MEKTUBUN GEREĞİNİ YAP!
Mancini, bir oyuncu değişikliğinde giren oyuncunun eline taktik değişiklikle ilgili bir kağıt veriyor. Giren oyuncu da bu kağıdı Selçuk'a veriyor. Selçuk kağıdı okuyor, buruşturup yere atıyor.
Ben rakip futbolcu olsam o kağıdı alır okurum.
Belki işime yarar.
Hatta alırım kendi teknik direktörüme yollarım, çözsün diye.

ŞAKA GİBİ
G.Saraylı oyuncunun yerinde olsam okuduktan sonra o kağıdı en azından yırtıp yere atarım.
Eğer Galatasaray kaptanı bunların hiçbirini yapamıyorsa Galatasaray'da kaptanlık bandına layık değildir.
Şaka gibi ama gerçek.

DROGBA BİLİYOR MANCİNİ DEĞİL
Bakınız; bir futbol takımı kötü oynayabilir. Hakkı da var.
Futbolcular da kötü oynayabilirler.
Buna da hakları var.
Bir futbolcu kendi kalesine gol atabilir. Boş kaleye gol kaçırabilir. Ama bir futbolcunun koşmamaya ve mücadele etmemeye hakkı yoktur.
Sahada saklanmaya hakkı yoktur. Yalan oynamaya hakkı yoktur. Sahte oynamaya hakkı yoktur. Birkaç futbolcu hariç son söylediklerimin çoğu G.Saraylı futbolcularda var. Sebebini de Mancini değil, Drogba biliyor.

AT GÖZLÜĞÜ TAKMIŞ
Hajrovic sol ayaklı ama sağ dışta oynayan bir oyuncu. Diyorlar ki, "İçeri girerek topa vurur" iyi güzel de her topa vurdu ama vurduğu 10 topun 6 tanesinde arkadaşları bomboş. Hepsi gol olur. Onların nerede olduğunu görmüyor bile. At gözlüğü takmış kendi koridoruna bakıyor.
Sneijder zaten keyifsiz.
Gitmek istiyor, belli.
Yani Galatasaray'a neresinden bakarsanız bakın fiyasko.

HAKEM NASILDI?
"Hakem nasıldı" derseniz. Maçın neticesine kesinlikle etki etmedi. 90 dakikada aklınızda tartışılacak bir pozisyon kaldı mı? Hayır. Galatasaraylı oyuncular hakemi bile zorlayamadılar. Düşünün Galatasaray'ın
halini. Her oyuncu ayrı telden çalıyor.

MELO'NUN KARTI YANLIŞ
Melo'nun gördüğü sarı kart yanlış, daha sonra rakibine kasıtlı basıp görmediği sarı kart da yanlış.

BEŞİKTAŞ G.SARAY'I GEÇER
Kayserispor hiç beklemediği 3 puan alarak büyük sürpriz yaptı. Eğer düşme potasından çıkmak istiyorsa iki deplasman maçını kazanacak. O zaman ligin sonuna kadar düşme hattından kurtulma şansı olabilir. G.Saray ne mi yapar? G.Saray böyle mücadele etmeye devam ederse, futbolcular böyle sorumsuz oynamaya devam ederse Beşiktaş onları geçer. Şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi hesapları yapılırken işler tersine döner.
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN