Çeker giderim

Çeker giderim
Çarşamba 26.03.2014

Roberto Mancini bombaladı: Küfürleri dinlemek zorunda değilim. Türkiye gibi az ilgi duyulan lige gelmek kolay değil. Bavulum hazır, yarın sabah giderim

Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Bursaspor ile 2-2 berabere kalan Galatasaray'da teknik direktör Roberto Mancini, basın toplantısında "Maç için söylenecek fazla söz yok" dedikten sonra adeta bombaladı. İşte İtalyan hocanın sözlerinden satır başları: Ben buraya gelirken, ciddi bir şekilde çalışmak için geldim. Önce bunu anlamak lazım. Yoksa gitmek en kolayı. Bu akşam da gidebilirim, yarın sabah da gidebilirim. Benim gitmemi isteyen taraftarlar olabilir. Ben herkesin fikrine saygı duyuyorum. Aynı şekilde benim yaptıklarıma ve fikirlerime saygı duyulmasını istiyorum. Bunu bekliyorum.

BURADA UYGUN ORTAM YOK

Buraya gelirken burada çok zor bir projenin olduğu, kötü bir sezonun devam ettiği söylendi. Geleceğin takımını yaratmak için davet edildi. Geçmişteki kariyerden sonra, Türkiye gibi daha az izlenen bir lige gelmek kolay değildi. Burada bir takım şeyleri kurabilmek için uygun ortamın olmadığını görüyorum. Hata yapmış olabilirim. Sürekli taraftarların tepkilerini ve küfürlerini dinlemek zorunda değilim. Sorun değil, yarın sabah valizlerimi toplayıp gidebilirim. Bazı şeyleri anlamayan gazetecilerin mesleğini değiştirmesi gerekiyor. Oyuncularla bir sorunum yok.

FATİH TERİM'E DE SALLADI!
Basının son bir haftadaki tutumundan dem vuran Mancini, Fatih Terim'e de inceden mesaj yolladı. İtalyan hoca, "Eğer benim gelmemin bir anlamı yoksa, önceki teknik direktör ile devam edilebilirdi. O zaman, Şampiyonlar Ligi'nde rakiplerimizden fazla gol yemeye devam ettiğimiz bir seviye olabilirdi. Bunu mu yapmamız gerekirdi? İyi olan bu muydu?" diye konuştu.
Etiketler Galatasaray, mancini
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN