Mancini'yle sorunum yok

Mancini'yle sorunum yok
Çarşamba 26.03.2014 19:21

GS TV'ye konuşan Selçuk İnan, "Mancini ile bırakın sorun yaşamayı, aramız o kadar iyi ki, ben kendi adıma konuşayım, bu kadar iyi bir insan belki de tanımadım. Çok beyefendi bir insan ve onu çok seviyorum" dedi

Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan, yarı final ilk maçında Bursaspor ile 2-2 berabere kaldıkları Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanmak istediklerini söyledi. Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan tecrübeli futbolcu, gündeme ilişkin yöneltilen soruları yanıtladı.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Bursaspor ile 2-2 berabere kalmalarına karşın turu geçeceklerine inandıklarını ve bu kulvarda şampiyon olmak istediklerini aktaran Selçuk, "Ne olursa olsun, biz bu sene Türkiye Kupası'nı kazanmak istiyoruz. Bursaspor maçını değerlendirecek olursak, aslında 2-2'lik skor bizim istediğimiz bir sonuç değildi. Tabii ki 2-2 bitti diye bırakacak halimiz yok. Biz Galatasarayız. Bursa'yı Bursa'da yeneriz ve finale kalırız. Takım adına benim bundan hiç şüphem yok" dedi.

MANCİNİ'Yİ ÇOK SEVİYORUM

Mancini ile sorun yaşadığı yönünde basına yansıyan haberleri yalanlayan sarı-kırmızılı futbolcu, "Aslında bunları söylerken zorlanıyorum. Gerçekten son zamanlarda o kadar kötü ve farklı şeylerle itham ediliyoruz ki, bunları anlamak gerçekten mümkün değil. Mancini ile bırakın sorun yaşamayı, aramız o kadar iyi ki, ben kendi adıma konuşayım, bu kadar iyi bir insan belki de tanımadım. Çok beyefendi bir insan ve onu çok seviyorum. Çok da saygı duyuyorum. Hiçbir problem yaşamadım, yaşamayacağım da. Zaten bundan önceki hiçbir hocamla da hiçbir problem yaşamadım" diye konuştu.

Söylemek istediği çok şey bulunduğunu ve gerçekten çok üzgün olduğunu aktaran Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnsanların biraz da ellerini vicdanlarına koymalarını istiyorum. Ben üç senedir bu takımdayım. Son zamanlarda gerçekten farklı tepkilere maruz kaldım. İlk defa belki de kendi seyircim beni ıslıklamıştır. Bunu kariyerimde hiç yaşamadım. Belki bunları yaşayan birçok futbolcu arkadaşım vardır. Fakat beni çok üzdü. Çünkü ben üç sene önce bu takıma geldiğimde büyük hedefler için gelmiştim. İlk iki yılımda bu hedefleri başardım. İki sene şampiyon olduk, Süper Kupaları kazandık. Şampiyonlar Ligi'nde iki sene üst üste gruptan çıktık. Bu kadar çok şey yaşadık, bu kadar güzel başarılar yakaladık ve ben büyük fedakarlıklar yaparak geldim bu büyük camiaya. Fakat bazı taraftarların bu şekilde tepki göstermesi beni derinden üzdü. En ufak bir şeyde bu şekilde tepki göstermeleri bence biraz manidar, anlamsız."

Taraftarın medyaya yansıyan bazı haberlere itibar etmemesini ve oyunculara sahip çıkmasını isteyen başarılı oyuncu, "Çünkü biz bu şekilde büyük bir takım olduk, başarıları bu şekilde kazandık. Çok fazla şey söylemek istemiyorum ama gerçekten çok kırgınım. İnsanlar her gün bizimle ilgili şeyler söylüyorlar. Bir gol sevincinden sonra Sneijder'in bizimle konuşmadığını söylüyorlar. Belki de yabancı olarak aramızın en iyi olduğu arkadaşım. Stattan en son ben çıkıyorum. O kadar üzgünüm ki stadı en son terk eden bendim. Bütün arkadaşlarım üç senedir kendi arabalarıyla ayrılıyor statlardan. Bunu oradaki bütün muhabirler, kameramanlar da biliyor ama bunun üzerine sadece Burak ve ben arabayla ayrılmışız da bütün takım otobüsle gitmiş gibi lanse ediliyor ve benim taraftarım bunlara inanıyor. Halbuki o gün stattan en son ben çıktım" ifadelerini kullandı.

BUGÜNE KADAR NASIL BAŞARILI OLDUYSAK, YİNE OLACAĞIZ

Kendisine yönelik tepkiler için, susmanın bir fayda sağlayacağını düşünmemesinden bu açıklamaları yaptığını vurgulayan Selçuk İnan, "Bundan önce nasıl şampiyonluklar yaşadıysak, nasıl başarılar kazandıysak, yine kazanacağız. Biz hiçbir zaman pes etmedik. Her zaman ayaktayız, başımız dik. Böyle süreçler, böyle gidişatlar olabilir. Biz elimizi taşın altına koyup, bu günlerden çıkmasını da biliriz" şeklinde görüş belirtti.

Taraftarların sadece iyi günde değil, kötü günde de yanlarında olması gerektiğine dikkati çeken Selçuk, "Onlara yine de her şey için teşekkür ediyorum. Onları çok seviyorum. Her zaman sevdim, seveceğim de. Bizi sezon sonuna kadar desteklesinler. Türkiye Kupası'nı alalım, şampiyonlukta da mücadelemizi sonuna kadar verelim. Ondan sonra bir hesap verilecekse zaten kendi yöneticilerimiz, hocalarımız, başkanımız, biz bu hesabı zaten veririz" ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN