Florya'da barış rüzgarı

Florya'da barış rüzgarı
Cuma 28.03.2014

Sneijder'in dünkü idmanda yerde kalan Semih'i kaldırması, yerli oyuncular ile yabancılar arasındaki buzların eridiğini belgeledi

Galatasaray'da Torku Konyaspor karşılaşması öncesi moraller yavaş yavaş yerine gelmeye başladı. Yönetimin görevlendirdiği basın sözcüsü Şükrü Ergün'ün futbolcularla yaptığı görüşmeler, Burak Yılmaz ve Selçuk İnan'ın GSTV'deki açıklamalarının ardından dün sabah gerçekleştirilen idmanda yabancı oyuncular ile yerli oyuncular arasında var olduğu iddia edilen gruplaşma iddialarını çürüten görüntüler yaşandı.

'SAKATLANDIĞIN YOK, HAYDİ İDMANA'
Çalışma sırasında Semih Kaya, Sneijder ile girdiği bir pozisyonda hafif şekilde sakatlandı. Hollandalı yıldız takım arkadaşının yanına giderek, "Sakatlandığın falan yok, haydi idmana" diye takıldı. Semih'in Sneijder'e, "Dur geliyorum baba" diye yanıt vermesi, herkesi kahkahaya boğdu. İki oyuncu arasındaki sıcak diyalog, yerli-yabancı sürtüşmesinin sona erdiği olarak yorumlandı.

SÜRPRİZ ZİYARETÇİLER RENK KATTI
Öte yandan Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan idmanın sürpriz konukları vardı. Çalışmayı izlemeye gelen Denizcilik Lisesi öğrencileri teknik direktör Roberto Mancini'ye amiral şapkası taktılar. Bir öğrenci, "Biz de zorlu denizlere çıkabiliriz bir gün. Sizin gibi iyi bir kaptan olmak istiyoruz. Yanınızdayız, eleştirilere takmayın" diyerek İtalyan çalıştırıcıya moral verdi.

F.BAHÇE'Yİ UNUTUN!
Öğrencilerle resim çektiren Mancini, oyuncularına ise Konya maçı bitene kadar F.Bahçe derbisinin konuşulmasını yasakladı. İtalyan hocanın, "Tüm konsantrasyonunuzu Konyaspor'a vermenizi istiyoruz. Önce bu maçı kazanalım, sonra birlikte derbiyi değerlendiririz" dediği öğrenildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN