Yardımlaşmazsan taktik hikaye

Yardımlaşmazsan taktik hikaye
Cumartesi 29.03.2014

İtalyan hoca, Four Four Two'ya konuştu: "Sahada 11 futbolcu var. 4-3-3 ya da 3-5-2 oynayabilirsiniz. Ancak iyi hazırlanmaz ve arkadaşınıza yardım etmezseniz başarılı olamazsınız."

G.Saray'ın yaşadığı düşüş sonrası taraftarların istifaya davet ettiği Roberto Mancini, Four Four Two dergisine önemli açıklamalar yaptı. Chelsea maçları öncesinde gerçekleşen röportajda Mancini, sistemi sürekli değiştirmesi hakkında, "Sahada her zaman 11 oyuncu vardır. Buna bir oyuncu daha ekleyemezsiniz. 4-3-3 ya da 3-5-2 oynayabilirsiniz. Bu çok önemli değil. Eğer maça iyi hazırlanmadıysanız, takım arkadaşınıza yardım etmiyorsanız, yüzde 100'ünüzü ortaya koymuyorsanız taktiği ne kadar değiştirirseniz değiştirin, başarılı olamazsınız" yorumunda bulundu. İtalyan hoca, her oyuncunun farklı pozisyonda oynayabilmesi gerektiğini de söyledi.

YABANCI SINIRIYLA KUPA KAZANAMAZSINIZ

Mancini, "Örneğin Burak'tan sağ kanatta, sağ forvet ya da sol forvet olarak oynamasını istiyorum. Çünkü Barcelona, Bayern Münih ya da Real Madrid gibi büyük kulüplerde her pozisyonda oynayabiliyor olmanız gerekir. Ayrıca bir oyuncu bencil olmamalı, önce takımını düşünmeli" diye konuştu. Yabancı kuralı hakkında da düşüncelerini paylaşan Mancini, "Bana göre çok kötü bir karar. Bunun milli takıma yardım ettiğini düşünen varsa gerçekten yanılıyor. Avrupa'da kimse Türkiye'de oynayan futbolcuları ve takım çalıştıran hocaları tanımıyor. Çünkü kimse bu ligi izlemiyor! TFF'nin esas problemi bu olmalı. Bu kural devam ederse Türkiye'deki takımların Avrupa'da kupa kazanma konusunda hiçbir şansı kalmaz" ifadesini kullandı.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA