Web Sürümüne Geç

Gel yıldızım ol

Gel yıldızım ol
Pazar 02.06.2014

Roberto Mancini, Hamburg'un Türk yıldızı Hakan Çalhanoğlu için bizzat devreye girdi. İtalyan çalıştırıcı, Hakan'ı telefonla arayarak, "Sana Şampiyonlar Ligi'nde ihtiyacım var. Gel, yıldızım ol" dedi. G.Saray yönetimi de 20 yaşındaki orta saha oyuncusunu kiralamak için Hamburg'a 1.5 milyon euro önerdi

Galatasaray, Bayer Leverkusen'de oynamak istediğini açıklayan Hakan Çalhanoğlu için seferberlik ilan etti. Transfer komitesinin yanı sıra 20 yaşındaki orta saha oyuncusunun kadroya dahil edilebilmesi için teknik direktör Roberto Mancini de devreye girdi. Şimdilik gelişmeler de sarı-kırmızılı takımın lehine görünüyor. Zira Hakan, Leverkusen'e gitmek istediğini söyledi fakat Leverkusen'in yeni hocası Roger Schmidt, Hakan'ı değil de Salzburg'tan eski öğrencisi Kevin Kampl'ı istiyor.

SATIN ALMA OPSİYONUNU ALACAK
Tam da bu dönemde devreye giren Galatasaray yönetiminin sürpriz bir atak yaparak Hamburg ile temas kurduğu bildirildi. Sarı-kırmızıların satın alma opsiyonuyla birlikte Hakan'ı kiralamak için Alman ekibinin kapısını çaldığı bildirildi. Hamburg'un istediği 8 milyon euro'luk satın alma opsiyonunu sözleşmeye yazdırmak isteyen Galatasaray'ın, kiralama bedeli olarak da 1.5 milyon euro ödemeye hazır olduğu iddia edildi.

ARTIK SICAK BAKMAYA BAŞLADI
Transfer edilmesini istediği oyuncularla sık sık görüşmesi ile tanınan Mancini'nin de Hakan'ı da bir kaç kez aradığı ve Şampiyonlar Ligi'nde kendisi gibi genç bir oyuncuya ihtiyacı olduğunu söylediği iddia edildi. İtalyan hocanın ayrıca, "Galatasaray'a gelirsen dünya yıldızı olman için elimden gelen her şeyi yaparım" dediği öğrenildi. Hakan'ın bu ilgiden hoşnut kaldığı ve transfere olumlu bakmaya başladığı bildirildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN