St. Etienne ile sürpriz takas

St. Etienne ile sürpriz takas
Çarşamba 04.06.2014

Fransızlar, gözden çıkarılan Dany'ye talip oldu. Eli güçlenen başkan Aysal bunun üzerine, Dany ile birlikte 3 milyon euro önerdi ve Mevlüt Erdinç'in bonservisini istedi

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın 'Listemizde' dediği Mevlüt Erdinç'in transferi farklı bir boyuta girdi. Milli Takım'la ABD kampını tamamlayan golcü oyuncu, sarı-kırmızılı formayı giymek için kulüplerin anlaşmasını beklerken sürpriz bir gelişme yaşandı. Fransız basınından Getfootballnewsfrance, Galatasaray'ın Mevlüt Erdinç'i istemesinin ardından, St. Etienne'nin de kendisine kulüp arayan Dany'ye talip olduğunu yazdı. Haberde, Fransız kulübünün Dany için Galatasaray'a 1.5 milyon euro'luk bir teklif yaptığı aktarılırken Başkan Ünal Aysal'ın bu öneriyi düşük bulmasına karşılık reddetmediği karşı bir öneri sunduğu kaydedildi. Aysal'ın Dany'nin yanında 3 milyon euro verdiği ve Mevlüt'ü istediği belirtildi. Haberde ayrıca, Mevlüt için yapılan para teklifinin 4 milyon euro'ya yükseltilmesi durumunda Fransız kulübünün transfere onay vereceği bildirildi.

DÜNYA KUPASI UMUDU
Galatasaray, Dany'yi Gaziantepspor'dan 3.3 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer etmiş, ancak beklenen performansı gösteremeyince devre arasında Beşiktaş'a kiralamıştı. Dany'nin Dünya Kupası'nda yıldızını parlatmasını bekleyen Galatasaray böylece Kamerunlu futbolcu üzerinden Mevlüt'ün transferini bitirmeyi planlıyor.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN