Balanta için formül bulundu

Balanta için formül bulundu
Pazar 15.06.2014

8 milyon euro isteyen River Plate indirime yanaşmayınca Galatasaray 21 yaşındaki stoperin bonservisinin yüzde 50'sini almaya karar verdi..

Teknik direktör Roberto Mancini ayrılsa da takıma bir stoper takviyesi yapmakta kararlı görünen Galatasaray, Eder Balanta üzerinde yoğunlaştı. Geçen sezon Bruma'nın transferinde önemli rol oynayan scout ekibi bu transfer döneminde Balanta'nın ismini yönetime verdi. Hazırlanan raporda 21 yaşındaki Kolombiyalı stoper hakkında olumlu görüşlere ve alınması halinde gelecek dönemde iyi bir fiyata satılabileceğine yer verildi.

Bütçe engeline takıldı
Bunun üzerine harekete geçen sarı-kırmızılı yönetim, River Plate duvarına takıldı. Arjantin'ün ünlü takımı, 2017 yılına kadar sözleşmesi bulunan Kolombiyalı futbolcu için 8 milyon euro isterken, bu fiyattan aşağıya inmeyi düşünmediğini de bildirdi. Ancak bu noktada Balanta'nın menajeri Pini Zahavi devreye girdi. Zahavi, sarı-kırmızılı yönetime, "Oyuncunun bonservisinin yarısını siz alın. Diğer yarısı için de uluslararası bir fon bulayım" diye konuştu. River Plate'i indirime razı edemeyen ve bu sezon transfer bütçesini aşmak istemeyen Galatasaray'ın bu teklife sıcak baktığı ve şimdi Zahavi'den yanıt beklediği bildirildi.
Etiketler Galatasaray, Balanta
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN