G.Saray, Devleti göreve çağırdı

G.Saray, Devleti göreve çağırdı
Pazar 15.06.2014

Fenerbahçe Ülker ile oynanan maçta yaşananlar nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşan Doğan, "Türkiye'de şiddeti körükleyen kişilerin artık devlet tarafından elimine edilmesi lazım" dedi

Galatasaray ile Fenerbahçe arasını bu kez Basketbol Final Serisi nedeniyle açıldı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetici Mahmut Uslu'nun ardından bu defa Galatasaray Yönetim Kurulu Üyeleri Sedat Doğan, Mehmet Karlı ve Mehmet Cibara basın toplantısı düzenledi. F.Bahçe Ülker Arena'da oynanan ve sarı-kırmızılı ekibin 76-63 kaybederek seride 3-2 geriye düşmesinden federasyonu sorumlu tutan yöneticiler, karşılaşmada vahim hatalar yapıldığını söyledi.

Fazladan seyirci alındı
Son maçta yaşananların, bir algı yönetimi operasyonunun sonuçları olduğunu savunan Doğan, "Yayıncı kuruluşa yapılan baskılar, kameraların yerlerinin değiştirilmesi, akredite olmayanların giremeyeceği yerlerdeki bulunan kişiler, fazla seyirci alınması, yöneticilerimize yapılan yakışıksız davranışlar bunlardan bazıları. İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı kararları uygulanmadı" değerlendirmesinde bulundu.

Ataman'a ağır küfürler edildi
Maçta birçok hakem hatasının bulunduğunu iddia eden ve uyarı anonsları konusunun önem taşıdığını vurgulayan Sedat Doğan, "Bizim başantrenörümüze bu kadar küfür ediliyor. Aynı zamanda milli takımın da hocası... Türk bayrağını temsil eden birine ağır küfürler edilirken, hiçbir önlem alınmadı. Biz Galatasaray Kulübü olarak bu durumu kabullenmiyoruz. Büyük saldırılar olmuştur. Maçtan sonra da saldırılar olmuştur" diye
konuştu.

Provokasyon yapanlar belli
Galatasaray'ın şiddete karşı bir kulüp olduğunun altını çizen Doğan şöyle devam etti: "Türkiye'de şiddeti körükleyen kişilerin artık devlet tarafından elimine edilmesi lazım. Ortamı bu noktalara getirenler kimse, bu insanları elimine etmek devletimizin görevidir. Bunu federasyonlar da tek başına yapamaz. Sporda şiddeti ortaya çıkaranlar, dara düştükleri her ortamda provokasyon yapan kişiler bellidir. Bu kişilerin elimine edilmesi gerekiyor."

Boynunuzu eğmeyeceksiniz

Mehmet Karlı, barkovizyonda gösterilen Aziz Yıldırım'ın Federasyon görevlilerini fırçaladığı görüntüye değindi: "Biz Federasyon'dan ayrıcalık talep etmiyoruz. Ama size parmak sallanıyorsa, boynunuzu eğmeyeceksiniz. Sadece hukukun önünde eğilin. Haysiyetli davranın" dedi. Mehmet Cibara ise, "Türk sporunun rayına girmesi lazım" dedi.

Basketbol federasyonu çanak tuttu
Sedat Doğan'ın hedefinde Türkiye Basketbol Federasyonu ve Başkanı Turgay Demirel vardı. "Aynı kişiler ortamı gerdi" diyen Doğan, "Fenerbahçeli yöneticilerin getirdiği ve ardından görevden indireceğini açıkladığı federasyon da bu olaylara çanak tuttu. Turgay Demirel görevini yapmıyorsun! Son topa kadar mücadele edeceğiz. Federasyon'u da yeneceğiz" diyerek tepkisini dile getirdi.

"ÜLKER ARENA'DAKİ UTANÇ GECESİ"
Basın toplantısında Ülker Arena'da oynanan Fenerbahçe maçında yaşanan olaylara tepki gösterilirken toplantının başında 12 maddelik slayt gösterisi yapıldı. "Ülker Arena'daki utanç gecesi" başlığı kullanıldı ve şu maddelerle spor kamuoyuna hem mesaj yollandı hem sorular soruldu: lHakemler baskıya teslim oldu.

- Mahmut 'Uslu' durmadı.

-Ergin Ataman neden polis kaskı taktı?

-Şikayet et, beterini yap!

-Yayıncı kuruluş ve kameramanları engellendi.

-Ergin Ataman ve yedeklere saldırı üstüne saldırı yapıldı.

-lMahmut Uslu ceza tanımıyor. Cezalı yönetici neden tribünde?

-Tüm bu rezalete tanık olan TBF ne yapacak?

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN