Luce olmadı hedef Löw

Luce olmadı hedef Löw
Pazartesi 16.06.2014

Shakhtar Başkanı Ahmedov, 10 yıldır birlikte çalıştığı Lucescu'ya "Beni zor günümde yalnız bırakma" dedi. Bunun üzerine Rumen teknik adam, Aysal'ı telefonla aradı ve "Üzgünüm, gelemiyorum" diyerek kötü haberi verdi. Cimbom, Almanya Milli Takımı'nı bırakacak olan Löw için harekete geçti

Galatasaray'ın geçen hafta el sıkıştığı Mircea Lucescu'da evdeki hesap çarşıya uymadı. Shakhtar Donetsk Başkanı Ahmedov ile dün bir araya gelen Lucescu izin alamadı. Ahmedov, 10 yıldır birlikte çalıştığı ve 1 yıl daha sözleşmesi olan Rumen hocaya "Beni bu zor günlerimde yalnız bırakma" diyerek duygusal baskı yaptı. "Dostum" dediği Ahmedov'un bu sözleri üzerine Lucesu, Ünal Aysal'ı arayarak "Size çok teşekkür ediyorum. Fakat burada 1 yıl daha sözleşmem var. Önümüzdeki yıl emrinizdeyim ama şimdi gelemiyorum, üzgünüm" dedi. Bunun üzerine Galatasaray'da kırmızı alarm verildi.

BAŞKA ADAYLAR DA VAR
Listedeki diğer hocalarla ilgili değerlendirme yapıldıktan sonra, Almanya Milli Takımı'nı çalıştıran Joachim Löw ismi öne çıktı. Dünya Kupası'ndan sonra milli takımdan ayrılacak olan Löw'ün Türk futbolunu yakından tanıması G.Saray için önemli tercih nedeni oldu. Aysal, Mancini ile yollar ayrıldıktan sonra yaptığı açıklamada yeni hocanın Almanya veya Hollanda'dan olabileceğini söylemişti. Eğer Löw de olmazsa ibre İsviçre Milli Takımı'nı bırakması beklenen Alman Hitzfeld, Hollandalı Roland Koeman ve Martin Jol'a dönecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN