Dersine çalışacak

Dersine çalışacak
Pazar 22.06.2014

Gelecek hafta İstanbul'a gelip G.Saray'a 3 yıllık imza atması beklenen Alman teknik direktör Thomas Tuchel, takımlarını özellikle 4-4-2 dizilişiyle oynatmasıyla tanınıyor

Galatasaray'ın geçtiğimiz günlerde prensip anlaşmasına vardığı Alman teknik direktör Thomas Tuchel, önümüzdeki hafta içerisinde İstanbul'a gelerek kendisini 3 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeyi imzalayacak. 41 yaşındaki genç taktisyen, kendisini Cimbom'a sağlayan mukaveleyi imzalamasından sonra, geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynadıkları bazı karşılaşmaların CD'lerini yanına alarak Almanya'ya dönecek.

DETAYLARI HİÇ ATLAMIYOR
Yeni sezon için çalışmalarına ülkesi Almanya'da devam edecek olan Thomas Tuchel, sürekli olarak analiz çalışmaları yapan ve en ufak ayrıntıyı bile gözden kaçırmamaya çalışan yapısıyla biliniyor. Alman teknik adam, futbol anlayışı olarak daha çok 4-4-2 sistemini benimserken, takımını bu yönde oynatmayı tercih ediyor.

RAKİBE GÖRE DEĞİŞİYOR

Zaman zaman rakibe göre bu sistemin dışına çıkarak 4-3-2-1 ve 4-5-1'e göre de takımını sahaya sürebiliyor. Thomas Tuchel'in genellikle oynattığı klasik 4-4 2 sistemi, orta saha oyuncularının kanatlardan çok içe yönelik oyunculardan kurulu bir sistem ile gerçekleştirmeye çalışıyor.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN