Adım adım Moyes

Adım adım Moyes
Pazar 29.06.2014

İskoç teknik adam David Moyes, dün Florya Tesisleri'ni sahalarından mutfağına dek gezdi, "Beğendim" dedi. Ardından da İngiltere'ye döndü. Başkan Ünal Aysal, takımın başına Löw, Klinsmann ve Heynckes'ten birini getirmek için çok ısrarcı... Bu nedenle Cimbom, Dünya Kupası'nın sona ermesini bekliyor

Roberto Mancini'nin ayrılmasıyla teknik direktör arayan, Lucescu ve Tuchel'den 'veto' yiyen G.Saray, bir türlü 'karar' veremiyor. Başkanı Ünal Aysal 'Alman ekolü' ısrarıyla Joachim Löw, Jurgen Klinsmann ve Jupp Heynckes'ten birini takımın başına geçirmek istiyor. Bu nedenle de Dünya Kupası'nın bitmesi bekleniyor. Önceki gün İstanbul'a gelen ve başkan Aysal ile görüşen İskoç hoca David Moyes ise dün sürpriz bir şekilde, saat 10.00 sularında Florya Metin Oktay Tesisleri'ne gitti. Burada 'detaylı' bir incelemede yapan hocanın, sahalardan mutfağa dek dolaştığı ve beğendiğini belirttiği öğrenildi. Tesislerde Moyes'e, Cenk Ergün eşlik etti. Moyes, Florya Metin Oktay Tesisleri'ni gezdikten sonra, tarifeli uçakla İstanbul'dan ayrılıp İngiltere'ye gitti.

TESİSLERDE NOTLAR BİLE ALDI
İskoç teknik adamın Florya Metin Oktay Tesisleri'ni son derece detaylı bir şekilde gezmesi, hatta notlar alması ise camiada 'Moyes'in Galatasaray'a gelme olasılığı çok yüksek' yorumlarına neden oldu.

İNGİLİZ BASINI: İMZA ATACAK
İngiliz basını ise tecrübeli İskoç teknik direktörün, 5 milyon euro'luk ücret karşılığında sarıkırmızılı takıma imza atacağını ileri sürdü. Ada medyası, "David Moyes, İstanbul'dan güzel izlnimlerle ayrıldı. Her an sarı-kırmızılı kulübe imza atması olası. Tek engel Aysal'ın tedirginliği" diye yazdı.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN