Düzenin devam etmesine izin vermeyeceğiz

Düzenin devam etmesine izin vermeyeceğiz
Cumartesi 25.04.2015 21:05

Galatasaray Kulübü'nün basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm, sarı-kırmızılı erkek basketbol takımının Türkiye Basketbol Ligi'nde Darüşşafaka Doğuş'a 91-76 yenildiği maçtaki hakem yönetimine tepki gösterdi.

Karşılaşmanın ardından kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Aküzüm, Darüşşafaka Doğuş'la yaptıkları maçta hakemlerin, sarı-kırmızılı takıma karşı bilenmiş ve şartlandırılmış olarak sahaya çıktıklarını savunarak, "Kerem Gönlüm'ün diskalifiye edilmesi, teknik fauller ve maçın yönünü değiştirecek tüm kararlar, Galatasaray Liv Hospital için haksız ve kasıtlı olarak aleyhimize verildi" dedi.

Türkiye'nin basketbola Avrupa'da en çok yatırım yapan ülkelerden biri olduğuna dikkati çeken Ural Aküzüm, "Bu basketbol düzeni 23 yıldır devam ediyor. Daha fazla devam etmesine izin vermeyeceğiz. Dünya çapında sürdürülebilir rekabete, bu eyyamcı düzen ve çürümüş federasyon felsefesi ile ulaşmak mümkün değil" şeklinde konuştu.

Türk basketbolunun "kayrılan takımlar" yerine adaletli bir düzene ihtiyacı olduğunu belirten Aküzüm, "Ülke basketbolu için dileğimiz bir an evvel bu iflas etmiş felsefenin tasfiyesidir. Milli takımlar başantrenörü ve milli takım oyuncularını düşman olarak görmeyen hakemler gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN