İkinci olmayı sevmem

İkinci olmayı sevmem
Cumartesi 25.04.2015

Başkan adayı Ahmet Özdoğan Galatasaray için planlarını açıkladı, "Hep birinci olmak için savaşacağız. Kimse merak etmesin, yıldız oyuncular gelecek. 3 Haziran'da Hamza hoca ile masaya oturacağım. 3 yıl içinde borçlar bitecek. Her branşta zirvede olacağız."

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı olan Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, Galatasaray Kulübü Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. "G.Saray için ikincilik başarısızlıktır" diyen Özdoğan, diğer başkan adayı Dursun Özbek için isim vermeden, "Onlar statükoyu temsil ediyor, biz ise reformistiz" ifadesini kullandı. Özdoğan, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu için de, "3 Haziran'a kadar her şekilde yanındayız. O tarih geldiğinde kendisiyle oturur konuşuruz" diye konuştu.

İKİNCİLİKLER BAŞARISIZLIKTIR
Özdoğan, sportif rekabetle ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı: "Şunu çok net söyleyebilirim ki, bizim dönemimizde her türlü ikincilikler başarısızlıktır. Bunu şimdiden beyan ediyorum. Ayrıca Galatasaray'da mutlaka önümüzdeki dönem bir yıldız transferi yapacağız..." ÖZDOĞAN, en çok gündeme gelen kulübün borçlarıyla ilgili olarak ise "Şunun sözünü verebilirim. Galatasaray'ın 3 yıl sonra bugünkü borcundan daha az borcu olacak. Çok net söylüyorum. Bir oyun yapıyorlar. İnsanlar hep dolar üzerinden gidiyor. Dolar üzerinden gittiğiniz zaman olaylar çok kolay. Çünkü dolar artıyor, arttığı zaman da Türk lirası olan borç sanki azalmış gibi duruyor. Halbuki biz Türk Lirası üzerinden gideceğiz. Kulübü düzlüğe çıkaracağız" diye konuştu

AMATÖR SPORLARDA İDDİALIYIZ
Amatör sporlara da değinen Özdoğan "Kesinlikle iddialı yapı sürecek. Amatör sporlarla, basketbol ve voleybolu ayıracağız. Basketbol ve voleybol kendi içinde bir yapı olacak. Bununla ilgili de plan ve programımız hazır. Aynı şekilde bu branşlarda da ikinciliği başarısızlık olarak kabul ediyoruz. Bu branşlarda ayrı yönetim kurulu yapacağım" dedi. ÖZDOĞAN, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu konusunu da gündeme getirdi ve "3 Haziran'a kadar Hamza Hamzaoğlu'nun her şekilde yanındayız. O gün geldiğinde de Hamzaoğlu ile oturup konuşuruz. Ondan sonra karar veririz" açıklamasını yaptı. G.SARAY'ın başkan adayı, "2 tane ana sloganımız var. Bir tanesi "Sevdamız Galatasaray." Bu bütün Galatasaraylılar için geçerli. İkincisi ise "Ortak akıl, lider kadro." Yani ortak aklın ön planda olduğu kadro..." diye konuştu. BU sezon şampiyonluğun gelmemesi halinde B planlarının olduğunu savunan Özdoğan, "Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'ne katılma gelirini elde edemezse buna hazırız. Ancak kimse merak etmesin, bu takım bu sezon şampiyon" dedi.

HER YIL BiR TANE YILDIZ ALACAGIM
Başkan adayı Ahmet Özdoğan, "Bizim felsefemiz ve inancımızda her türlü ikincilik başarısızlıktır. Seçilmemiz halinde her yıl bir yıldız futbolcu mutlaka takıma alınacak. Sneijder, Drogba düzeyinde oyuncular gelecek... Ben su anda sadece adaylığımı açıklıyorum. Eğer seçilirsem yıldız oyuncuları getireceğimi göreceksiniz" dedi.

F.BAHÇE'YE TAVRIMIZ NET OLACAK
Fenerbahçe ile iliskileriniz nasıl olacak seklindeki soruya ise Ahmet Özdogan, "Fenerbahçe ile ezeli rekabette oldugumuz dogrudur. Saha içinde bu rekabet devam eder. Ben tüm siddet olaylarına karsıyım. Dostlugumuz saha içi rekabet ortamında sürecek. Tavrımız durusumuz her zaman bellidir. Ezeli rekabete evet, siddete hayır. Galatasaray'a karsı yapılan her türlü hareketin, hukuk çerçevesi içinde karsılıgı verilecektir" seklinde görüs belirtti.

Savaş ÇORLU / ÖZEL RÖPORTAJ
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN