Burak'a manevi destek

Burak'a manevi destek
Pazar 26.04.2015

Kulüp psikoloğu, sakatlık korkusunu atlatamayan Burak'a, 'insanın kendisini korumasının bir içgüdü olduğunu ama bu içgüdü ile sahaya çıkmasının yarardan çok zarar getirdiğini' anlattı

Bugün oynanacak Gaziantepspor karşılaşması öncesinde Hamza Hamzaoğlu'nun bir başka sıkıntısı ise Burak Yılmaz... 9 karşılaşmada 9 gol, 3 asist ile oynayan ama son üç karşılaşmada sadece 3 gol atabilen başarılı futbolcunun kendisini toparlayabilmesi için Florya'da olağanüstü hal ilan edildi. Hamzaoğlu, devre arası yaşadığı sakatlık sonrasında bir türlü kendine gelemeyen ve her hafta diğer bacağına yüklenerek sağlam bacağını sakatlayan Burak Yılmaz'a hafta içinde fiziki tedavinin yanında mental yardım da aldırdı.

Yüreğinle oynamalısın
Galatasaray sağlık ekibinde yer alan psikologun yıldız futbolcuyla yaptığı görüşmelerde, korumanın bir içgüdü olduğunu ama bu içgüdü ile sahaya çıkmasının kendisine yarardan çok zarar getirdiğini anlattığı öğrenildi. Ayrıca sahaya, sakatlığını düşünerek çıkmamasını ve kendisini oyuna verdiği sürece etkili olacağını söylediği bildirildi. Hamzaoğlu da Burak'la görüşerek, "Artık kritik haftalara girdik. Senden yüreğini sahaya koymanı bekliyorum" dedi.

Gaziantep'e şansı tutuyor
Öte yandan, Trabzonspor deplasmanında varlık gösteremeyen ve 66'ncı dakikada oyundan çıkan Burak'ın Gaziantepspor'a karşı tutuyor. Galatasaray forması altında 4 maç, Trabzonspor ile 3 maç olmak üzere son 7 maçın tamamında fileleri havalandıran sarı-kırmızılı futbolcu toplamda da 10 gol kaydetti.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA