Melo ve diğerleri

Melo ve diğerleri
Pazartesi 27.04.2015

Adam belinden ameliyat oluyor ve geliyor dün geceki maçı oynuyor. Bazıları bundan ders almalı

Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray'a geleli 4 ay oldu. Bu transferleri Hamza yapmadı.
Gönderilen oyuncuları da Hamza söylemedi, bunların hepsi tamam.
Bunlar Hamza'nın kendini kurtaracak cümleleri olabilir. Ama Hamza kardeşim; geleli 4 ay oldu. Bu kadar süre zarfında maça başlarken hâlâ dün akşamki kadroyu sahaya sürüyorsan sana bir dakika arkadaş hatta pardon derim. Neden?
Hamzaoğlu'nun dün akşamki taktiği şuydu: Bir adama önce eşeğini kaybettireceksin, sonra da bulduracaksın ve adamı sevindireceksin.
Arkadaşlar dün akşam sahaya çıkan kadroya bir bakın; topu en iyi yerden oyuna sokacak, rakibi şaşırtan şekilde pas verecek iki tane adam var Galatasaray'da.
Birisi Emre, diğeri kaleci Muslera. İkisi de topu çok iyi yerlerden oyuna sokuyorlar. Bunun haricinde bana üçüncü bir adam söyleyin.
Biliyorum hemen diyeceksiniz ki Selçuk. Onu bir kalem geçeceksiniz.
Hangi maçta sürpriz bir top attı da gol oldu.
Hangi maçta rakip atağa çıkarken inanılmaz derecede mücadele ederek topu kesti.
Beyler kendinizi kandırmayın.
Bazı Galatasaraylı futbolcuların önce Melo'dan utanmaları gerek.
Adam insan vücudunun temel direği olan belinden ameliyat oluyor ve kısa sürede geliyor dün geceki maçı oynuyor. Umut'a bir bakın, Olcan'a bir bakın. Bunların hangisi Melo'dan daha diri ve etkili?

Hakem 2 hata yaptı
Şu bir gerçek; Emre'yi çıkarın Galatasaray hücum gücünü kaybeder.
Araya sürpriz top atacak, aradan çıkıp şut atacak ve daha da önemlisi bire birde rakibi eksiltecek bir futbolcu Emre'den başka bu takımda yok, buna bir de sonradan giren Yasin'i katarız. Yasin her geçen gün üzerine koyarak oynuyor.
Bunlara Bruma'yı katarız. Ama Bruma ya teknik adamların noksanlıığından ya da kendisinden dolayı hâlâ beklenen düzelde değil.
Hakem Mete Kalkavan gördüğünü çalmaya çalıştı, kötü yönetmedi. Bence iki tane hatası var. 33. dakikada ceza alanına girerken Selçuk'a yapılan hareket faul ve sarı karttı ama aut verdi.
68'de kontra bir topta Gaziantep hücuma çıkarken taç çizgisi yanında yaptığı hareket yine faul ve sarı karttı.
Ama genelde teknik direktörlerin ve futbolcuların yanında onun yaptığı hata bence devede kulaktı.

1.5 Adana eksikti!
Umut'a bakın, oynadığı sürece Galatasaray bir kişi eksik. Çünkü çocuğun o mevkide oynama şansı yok. Vücudu isyan ediyor. Olcan deseniz, o da yarım. Oldu size '1.5 Adana'. Yani Galatasaray bu iki oyuncu sahadan çıkana kadar '1.5 Adana' kadar eksik oynadı.
Eğer bu iki futbolcuyu böyle oynatacaksanız sahaya arada sırada şalgam suyu atın biraz acılı, millet keyfine baksın. Ne zaman sahada biraz düzgün kadro oldu, yalnız defans yapan Gaziantep iyice boğulup ceza alanı içine girdi. Kornerden yedikleri gol de yorgunluğun ve baskının neticesinden. 'Burak gol atıyor' diyorlar, iyi de dün gece kaçırdıklarına bakın.

DİĞER
Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
SON DAKİKA