Yakan koltuk

Yakan koltuk
Perşembe 30.04.2015

Aysal, Öztürk ve Helvacı'nın ardından Cengiz de 'Yerleşik statükonun alt edilmesi için gereken refleks sağlanamadığı gerekçesiyle' çekildi. Yalman’dan, Dürüst’e birçok kişinin ismi geçmesine karşın, 523 milyon TL borç ve 20 milyon euro’luk sıcak para ihtiyacı muhtemel başkanları korkuttu.

Galatasaray'ın 23 Mayıs'ta yapılacak seçimli olağan genel kurulu için başkan adaylığı başvuruları bugün sona eriyor. Kulüp başkanlığına aday olabilmek için seçimin yapılacağı genel kurula katılma hakkına sahip en az 100 üyenin, aday olacak kişiyi saat 18.00'e kadar divan başkanlığına önermesi gerekiyor. Duygun Yarsuvat'ın mayıs ayında yeniden seçime gideceğini açıklamasından bu yana camianın önde gelen isimlerinden birçok kişi Galatasaray Başkanlığı için anılsa da bugün sadece Dursun Özbek ve Ahmet Özdoğan'ın başvuruda bulunması bekleniyor. Ünal Aysal, Adnan Öztürk, Ali Dürüst, Faruk Süren, Mehmet Helvacı gibi isimler çeşitli gerekçelerle aday olmayacağını açıklarken dün bu listeye her sene bir yıldız vaat eden ve 'İbrahimovic veya Hulk'u getirebileceğini' söyleyen Mustafa Cengiz de eklendi!

Gözler Turgay Kıran'da
Cengi z yaptığı açıklamada, "Mevcut konjonktürde yerleşik mental statükonun alt edilmesi için gereken refleksin oluşmadığını da gördük. Bu nedenle kulübün selameti adına adaylıktan, bu seçim dönemi için çekiliyorum" dedi. Yine uzun süredir başkanlığa hazırlanan ve bu defa oldukça kararlı görünen Turgay Kıran'ın dün 'Adaylıktan çekilmediğini' söylemesine karşın bugün herhangi bir başvuruda bulunması beklenmiyor.

İKİ ŞAMPİYONLUK BİRDEN
Galatasaray'a başkan olmak cesaret istiyor belki ama iyi yanları da yok değil. Sarı-kırmızılı kulüpte başkanlık seçiminden galip çıkacak kişi tarihe geçmek bir yana camia ve kamuoyunda ciddi bir statü kazanacak. Ayrıca seçim tartışmalarına, borç krizine rağmen futbol takımı kupa kovalıyor. 23 Mayıs'ta seçilecek kişi, 7 gün sonra Rize'de Süper Lig şampiyonluğu, 10 gün sonra da Bursa'da Ziraat Türkiye Kupası sevinci yaşayabilir.

Tehlike büyük
Muhtemel adaylar çeşitli gerekçelerle adaylıktan kaçsa da esas sebebin sarı-kırmızılı takımın içinde bulunduğu mali kriz olduğu belirtiliyor. Mart ayında yapılan mali kongrede borç-alacak farkının 523 milyon lira olduğu açıklandı. Futbol ve basketbol başta olmak üzere tüm şubeler ödeme bekliyor. Ayrıca sarı-kırmızılı ekibin borçları nedeniyle Şampiyonlar Ligi'ne katılamama tehlikesi bulunuyor. Hamzaoğlu'nun sözleşmesinin bitecek olması ve Wesley Sneijder ile Felipe Melo'nun ise sözleşme yenilemek istemesi de yeni yönetimi terletecek konular arasında...

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN