Dürüst ve Albayrak büyük şok yaşadı

Dürüst ve Albayrak büyük şok yaşadı
Salı 02.06.2015

Dün akşam Telegol'e konuşan Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak, "Aldığımız mesaj, istifamızı vermemiz gerektiği yönündeydi" dediler

Galatasaray'ın 4. yıldızı taktığı şampiyonluk töreni sonrası kutlama polemiği ortaya çıktı ve istifalar peş peşe geldi. Kutlamalarda arka plana atıldığı için kırgın olduğu belirtilen Ali Dürüst, 360 kanalında yayınlanan Telegol Programı'nda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Dün itibariyle istifasını verdiğini belirten Dürüst, "Bu işin kahramanları biz değil futbolcular Hamza Hamzaoğlu'dur. Onlarla gurur duyduk. O gün alınmış bir karar vardı. Kupa törenine hiçbir yönetici ve başkan çıkmayacaktı. Abdürrahim ve benim beklentim yoktu. Bizim bir kırgınlığımız olması söz konusu değildir. Bu spekülasyonlar Galatasaray'a zarar verir. Hiçbir şekilde kırgın değiliz" diye konuştu.

Keşke haberimiz olsaydı
Bir beklentileri olmadığını ifade eden Ali Dürüst, şöyle devam etti: "Dursun beyi kürsüde görünce de bir şaşkınlık yaşamadık, keşke haberimiz olsaydı hep beraber çıksaydık. Ama kural şudur. Bu kupayı oyuncular kaldırır, biz de aşağıda alkışlarız. Bizim dünkü (önceki gün) aldığımız mesaj, bu istifayı bugün (dün) vermemiz gerektiği yönündeydi. Dolayısıyla gereğini yaptık. Sportif AŞ'nin hesap dönemi 31 Mayıs'ta bitiyor, etik olarak istifamızı vermemiz gerekiyor. Bunu bizim yapmamız lazım. Bizim Galatasaraylılığımız apolete de bağlı değil."

İşte konuşmadan satır başları:
> Kutlamalara yönetimin katılmaması teklifi Duygun başkanın teklifidir.
> Dursun Özbek'ten teklif gelirse kabul etmem. Bu dengeleri bozar.
> Olağanüstü kongreler G.Saray'a her zaman zarar vermiştir.
> Ne ilk şampiyonluğum ne de son şampiyonluğum olacak.
> Bu işin kahramanları biz değil futbolculardır.

Albayrak: Ben de...
Ali Dürüst'ün açıklamalarından sonra programa bağlanan Abdurrahim Albayrak da, "Ben de... Ben de..." şeklinde istifa kararını doğrularken, "Benim kaderim bu herhalde. 3.yıldızda ve 19. şampiyonlukta da ayna şeyler..." dedi.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN