10 yıl kimliksiz yaşamış

10 yıl kimliksiz yaşamış
Perşembe 04.06.2015 19:41

Hamza Hamzaoğlu, bugün Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensupları ile gerçekleştirdiği kahvaltı sonrasında yaptığı özel sohbette, filmlere konu olacak yaşam hikayesinden kesitler anlattı.

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, babasının tüm ailesini Yunanistan'dan gizlice Türkiye'ye kaçırmasının ardından 10 yıl kimliksiz yaşamak zorunda kaldığını ve futbol oynarken kimliği olmaması yüzünden lisans çıkartılamadığını anlatırken, duygulu anlar yaşadı. Futbolcu olarak 2 şampiyonluk yaşadığı Galatasaray'da, sezon ortasında görevi devralmasıyla birlikte çifte kupalı zafer yaşatan Hamza Hamzaoğlu'nun futbola başladığı çocukluk dönemleri ise dramatik anılarla yüklü. Yıllarca futbol oynamasına karşın kimliği olmadığı için lisans çıkartamayan Hamza Hamzaoğlu, sonrasında bir polisin yardımı ile Ankara'ya giderek kimlik sahibi olabildiğini belirtti.

İzmirspor altyapısında oynarken hem okuduğunu, hem de bir avukatın yanında ofisboy olarak çalıştığını anlatan Hamza Hamzaoğlu, çocukluğunun müthiş bir yoğunluk ve çalışma ile geçtiğini de söyledi. Hukuk ofisinin yanı sıra dönem dönem inşaatlarda da çalışıp beraberinde hem okuyup, hem de futbol oynadığını anlatan Hamza Hamzaoğlu'nun anıları Galatasaray muhabirlerine de duygulu dakikalar yaşattı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN