Bazıları konuşur, bazıları kupa kaldırır

Bazıları konuşur, bazıları kupa kaldırır
Perşembe 04.06.2015

Keyifli bir maç oldu, G.Saray kupayı hak etti. Bazıları konuşur, bazıları kupa kaldırır

Ligin en iyi futbolunu oynayan iki ekibi Ziraat Türkiye Kupası'nda kapıştı.
Kaliteli takımların kapışması keyifli geçmeye adaydı. Nitekim öyle oldu. Bıçak sırtı gibi bir maçtı. İki takım da kazanabilirdi. Ancak maç sonunda Bursaspor taraftarının olay çıkarması, sandalyeleri sahaya atması gecenin çirkinlikleriydi.
Taraftarlar belki de 'Stat nasılsa yıkılacak, biz yıkalım' dediler. Türk futbolunun sevgiye, barışa ihtiyacı var. Kavgaya yok.
Maç güzel, tören güzel ama sahaya yağan koltuklar bu güzelliğe gölge düşürdü.
Galatasaray kupayı hak etti.
3 gol atan ve maçın adamı seçilen Burak Yılmaz, Hamza Hamzaoğlu ile farklı oynamaya başladı.
Ağlamayı bıraktı, ofsaytı bıraktı, futbol oynamaya başladı.

DİĞER KUPA DA OLMALIYDI

Galatasaray, takır takır futbol oynayarak şampiyon oldu. Eee bazıları konuşur bazıları sürekli kupa kaldırır. Ben Galatasaray yönetiminin yerinde olsam bu stada lig kupasını da getirir, ikisini birlikte kaldırırdım. Hatırladığım kadarıyla Galatasaray bir kupayı da karanlıkta, soyunma odası tünellerinde kaldırmıştı.

PENALTI KARARI DOĞRU
Karşılaşmanın ilk yarısında Bursaspor etkiliydi. Galatasaray orta sahası Bursa ataklarını durduramadı, sürekli defansın üzerine yük bindi. Galatasaray ikinci yarı daha istekliydi ve zafere de böyle koştular.
Bursaspor'un Volkan Şen ile attığı golün başlangıcı ofsayt.
Bakambu topu aldığında Galatasaray defansının arkasında yer alıyor. Yardımcı hakemin bunu atlaması affedilir gibi değil.
Bursaspor'un kazandığı penaltıyı yardımcı hakem Asım Yusuf Öz verdi. Bülent Yıldırım bekledi, yardımcısına baktı ve kararını verdi. Penaltı kararı doğruydu.
Sinan Bolat ile Fernandao arasındaki tartışmada da Sinan'a kart çıkması, Fernandao'ya gösterilmemesi de Bülent Yıldırım'ın doğru kararlarından biriydi.

GERÇEK ÇİLEK SNEİJDER
Sneijder klasik bir Hollandalı. Gerçek bir profesyonel. Sahada elinden geleni yapıyor. Hırsıyla arkadaşlarını ateşliyor. Sneijder gibi oyuncuların Türkiye'ye gelmesi gerek. Türkiye'ye ne salatalıklar ne patlıcanlar geldi. İşte çilek bu. Ünal Aysal çilek çilek demişti. Getirdi. Bu transfer için Ünal Aysal'ı kutluyorum. Alırsın kazanırsın, satarsın kazanırsın. Türk futbolunun gelişmesi için böyle çileklere çok ihtiyacı var.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN