Gözü zirvede

Gözü zirvede
Cuma 05.06.2015

"Şampiyonlar Ligi'nde ilk amacımız turu geçmek, sonra kupayı kazanmak. 5 senede bu hedefe ulaşırsak büyük başarı olur. Takviye yapacağız. İyi oyuncular peşindeyiz. Tansferleri kampa yetiştirmek istiyoruz"

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, lig ve kupa şampiyonluklarını bir başlangıç olarak gördüklerini belirterek, "Amacımız Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanmak" dedi. Florya Tesisleri'nde basın mensuplarıyla bir araya gelen sarı-kırmızılı çalıştırıcı, sezonu değerlendirdi. Hamzaoğlu, "Geldiğimizde durum iç açıcı değildi. İyi oyuncular vardı ama birliktelik yoktu. Gücümüzü birleştirdik ve bu noktalara geldik" diye konuştu.

Prandelli'nin de katkısı var
İki kupada kadroyu kuran Fatih Terim ile Prandelli'nin de katkısının olduğunu vurgulayan Hamzaoğlu, "Bu bir başlangıç bizim için. Asıl amacımız yurt dışındaki turnuvalarda başarıyı yakalamak. Şampiyonlar Ligi'nde ilk hedefimiz turu geçmek. Ondan sonra kupayı kazanmak. Beş sene içerisinde bu hedefe ulaşırsak bizim için büyük başarıdır" dedi.

Kadromuzu koruyacağız
Transfer çalışmalarının sürdüğünü belirten Hamza Hamzaoğlu, "Kampa yetiştirmeye çalışacağız. Devamında da bir transferimiz daha olabilir. Çok fazla açılmayacağız. Kadromuzu koruyacağız" ifadesini kullanırken, istemeseler de bazı oyuncularla mecburen yollarını ayıracaklarını
dile getirdi.

Kadıköy düşecek
Fenerbahçe'ye karşı Kadıköy'de kazanamama serisine son vermek için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Hamzaoğlu, "Yeneceğiz dersem anlamsız olur ama yenmek için elimizden geleni yapacağız. Yakaladığımız pozisyonları atsaydık bu yıl da yenebilirdik" diye konuştu.

Gidene yardım ederim!
Semih Kaya, Alex Telles ve Melo'ya İnter'den gelen transfer tekliflerini de değerlendiren Hamzaoğlu, "Oyuncularımdan vazgeçmek istemem. Ancak şu da bir gerçek bizim de yurt dışına oyuncu satmamız, giden yerine de yenisini yetiştirmemiz gerekiyor. Hep alan ülkeyiz, çok az oyuncu satıyoruz. Son zamanlarda bir tek Arda var. Bunların artması lazım. Ama dediğim gibi henüz bize Semih, Telles ya da Melo için bir teklif gelmedi. Gelirse de oyuncum gitmek isterse ona yardımcı olabilirim" ifadelerini kullandı.

Sabri ile devam
sözleşmesi sona eren Sabri ile Bruma'nın takımda kalacağını açıklayan Hamzaoğlu, "Sabri ile devam etmek istiyoruz. Kişiliğinden ve oyunundan çok memnunum. İnşallah anlaşırız. Bruma da özel bir oyuncu. Gelecek yıl çok daha fazla katkısı olacağını düşünüyorum" yorumunu yaptı.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN