Brezilyalı 'gelirim' dedi

Brezilyalı 'gelirim' dedi
Cumartesi 06.06.2015

İşte G.Saray'ın Alves planı: 1- Yönetim 3 yıl için 20 milyon dolar önerdi. 2- Devlerin de listesinde olan Alves, teklife 'olumlu' yaklaştı. 3- Maliyeti sponsorlar, forma satışı ve tribün geliriyle karşılanacak

Galatasaray'da Dani Alves heyecanı... Barcelona ile sözleşmesi sona eren ve artık başka bir takımda oynayacağını açıklayan Brezilyalı sağ beke teklif yapan sarı-kırmızılılar, girişimleri sürdürüyor. Manchester United, Juventus ve İnter'in de talip olduğu sambacının, Galatasaray'ın 3 yıl için 20 milyon dolar (5 milyon dolar imza parası + yıllık 5 milyon dolar) önerisine prensipte 'olumlu' yanıt verdiği bildirildi. Alves'le görüşmelere devam eden yönetim bir yandan da 54 milyon TL'yi bulan maliyeti karşılamak için formül arıyor. Dünyaca ünlü oyuncunun transferi halinde kulübe yeni sponsorlar bulunacağı hesaplanırken, forma satışı ve tribün gelirlerinde yaşanacak artış ile Alves'e ödenecek paranın önemli bir bölümünün karşılayacağı düşünülüyor. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun da bu transferi çok istediği, "Alves'in kalitesi tartışılmaz. Alırsak takıma büyük katkı yapar" dediği kulislerde konuşuluyor.

MANU İLE PROTOKOL İDDİASI!
Öte yandan La Liga'yı şampiyon tamamlayan Barcelona da, Dani Alves'ten vazgeçmiyor. Katalan ekibinin başkanı Bartomeu, Brezilyalı sağ beke yeni bir sözleşme önerdiklerini belirterek, "Karar artık onun. Bana sorarsanız bu kontratı kabul etmeli. Çünkü Barcelona dünyanın en iyi takımı" dedi. İngiliz Daily Star ise, Manchester United'in Alves'le ön protokol yaptığını iddia etti. Juventus ve İnter de 32 yaşındaki yıldız için ısrarını sürdürüyor.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN