Galatasaray hayatımı değiştirdi

Galatasaray hayatımı değiştirdi
Pazar 07.06.2015

Şampiyonluğun mimarlarından Yasin Öztekin FOTOMAÇ'a özel açıklamalarda bulundu.

Prandelli döneminde geldiği gibi gidecek oyuncular arasında görülen ancak Hamzaoğlu'nun ile takımın temel taşlarından birisi haline gelen Yasin Öztekin, sarı-kırmızılı forma altında hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Ligin ikinci yarısında birbirinden kritik 4 gol atıp, 5 de asist yapan ve 4. yıldızın mimarları arasına adını yazdıran başarılı futbolcu, birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu. İşte FOTOMAÇ farkıyla Yasin'in röportajı:
> Galatasaray'a geliş hikayeni anlatır mısın? Geçen yaz maddi olarak daha iyi teklifler de aldım ama ben hep Galatasaray'a gelmenin hayalini kuruyordum. Çünkü bu forma herkese nasip olmaz. Kayseri Erciyes'in transferime izin vermesi için 500 bin euro'luk senet bile imzaladım. Galatasaray'dan aldığım paranın yarısını eski kulübüme ödedim. İyi ki bu fedakarlığı yapmışım. Çok zorluk çektim ama her şeye değdi...

F.BAHÇE MAÇINDA KÖTÜYDÜM
> Galatasaray'da sezonun ilk yarısında işler senin için neden yolunda gitmedi? Ben Erciyes'ten sakat geldim. Geçen sezonun son 4-5 haftasında oynamamıştım. 3 ay sonra ilk resmi maçıma Süper Kupa'da Fenerbahçe'ye karşı çıktım ve iyi oynamadım. O gün beni izleyenler 'Bu takımda oynayamaz' dediler. Ama ben pes etmedim, kendime güvendim ve o şansın bana tekrar geleceğini biliyordum.
> Şampiyonluğa giden yolda neler yaşadınız? Biz her zaman şampiyon olacağımıza inandık. Geriye düştüğümüz maçlarda da kaybettiğimiz puanlarda da hep inancımız tamdı. "Şampiyon olamaz" dediler ama biz hiçbir zaman ümitsizliğe düşmedik. Tabii ki saha içinde, idmanlarda tartışmalarımız olmuştur. Ama bunlar başarıya giden yolda normal... Her zaman birbirimizi motive ettik. Herkes çok istiyordu bu şampiyonluğu... 4. yıldız ile yatıp 4. yıldız ile kalkıyorduk.
> Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın liderliğe yükseldiği haftalarda neler hissettiniz? Her maç çok zordu, çünkü stres altındaydık. 3 takım da şampiyon olabilirdi. Ama biz her zaman birbirimize inandık. Son ana kadar yarışı bırakmamak için yemin ettik.
> Hayallerin gerçekleşti mi? Galatasaray'a gelirken şampiyonluğun ve burada kendimi ispat ederek Milli Takım'a seçilmenin hayallerini kuruyordum. Çok şükür 4. yıldızı taktık. Ve ay-yıldızlı formayı giyme şansı yakaladım. Çok mutluyum.
> Galatasaray ve daha önce oynadığın takımlar arasında bir karşılaştırma yaparsan neler söylersin? Galatasaray'a gelene kadar birçok takımda forma giydim. Galatasaray ve diğer kulüpler arasında siyah ile beyaz kadar fark var. Galatasaray'a geldikten sonra ikinci çocuğum oldu, çifte kupa kazanma mutluluğunu yaşadım, çocukluğumdan bu yana arzuladığım Milli Takım formasına kavuştum. Galatasaray hayatımı değiştirdi. İnşallah burada daha çok kupa kaldırırım ve büyük mutluluklar yaşamaya devam ederim.

Almanya'ya kabul etmezdim
>Yeni sezondan beklentilerin neler? Hala taraftarımıza gerçek Yasin'i izlettiğimi düşünmüyorum. Heyecanla yeni sezonu bekliyorum. Göreceksiniz seneye hayatımın en iyi sezonunu geçireceğim. Almanya'dan özel hocamı da yanıma getirmeyi düşünüyorum.
> Sneijder senin için "Beni dinlesin yeter" dedi. Wesley oynadığım en iyi 10 numara... Daha önce de söyledim; onun pasları futbolumu değiştirdi. Merak etmesin; onu dinlemeye devam edeceğim.
> 28 yaşında A Milli Takım'a seçildin. Sence geç kalmadın mı? Hayır tam zamanında Milli Takım'a gidiyorum. İyi bir sezon geçirdim, futbolumun en olgun çağındayım. Buradan sizin aracılığınızla da Fatih Terim Hocama çok teşekkür ediyorum. Biz Almanya'da yetişmiş oyuncular Milli Takım konusunda biraz duygusalız. Almanya'dan teklif gelse de kabul etmezdim. Hep hayalimdi ay-yıldızlı forma ve inanın İstiklal Marşı'nı taraftarımızla birlikte okumak için şimdiden sabırsızlanmaya başladım.

DOĞUŞTAN GALATASARAYLIYIM
"Biz ailece Galatasaraylıyız. Galatasaray'ın Dortmund'da oynadığı tüm maçlara gittim. 2003'te Juventus'la oynanan maç vardı, 2-0 kazanmıştık ve aileden 15-20 kişi tribündeydi. 2000'deki UEFA finalini de unutamıyorum. Evde izlemiştim, Galatasaray bayrağı camda asılıydı. Maç biter bitmez tura çıkmıştım; Dortmund'da Taksim Meydanı gibi bir yeri var, oraya gidip kutlamalara katılmıştım."

SAVAŞ ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN