Gözyaşlarıyla imzaladı

Gözyaşlarıyla imzaladı
Pazar 07.06.2015

Kötü geçen Prandelli günleri sonrası yönetim farklı isimler peşinde koşarken, Albayrak'ın gündeminde sadece o vardı: Ve Hamza Hamzaoğlu geldi, Galatasaray'a bahar geldi

Cimbom'un Duygun Yarsuvat başkanlığındaki yeni yönetiminde Florya, Ali Dürüst-Abdürrahim Albayrak ikilisine teslim edilmişti. Ancak yönetimde herkes kendini göstermek, adını ön plana çıkarmak istiyordu. Masada birçok teknik direktör adayı vardı. Hatta bir ara Ümit Davala ismi neredeyse kesinleşiyordu. Ancak Albayrak'ın yol haritası çok başkaydı. Kimseye haber vermeden Milli Takım'da Fatih Terim'in yardımcılığını yapan Hamza Hamzaoğlu ile görüştü. Bu buluşmadan Albayrak'ın ailesi dahi habersizdi. Hatta çocukları babalarına küstü. Albayrak ardından Hamzaoğlu ismini yönetime sundu. Çatlak sesler çıkacak gibiydi ancak başkan Yarsuvat "Florya, Apo'ya (Abdürrahim Albayrak) emanet. O kimi isterse o gelecek" diyerek net tavrını koydu

İNŞALLAH BABAM DA BİZİ GÖRÜYORDUR
Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray'dan ilk teklifi aldığında yaşamının en zor günlerinden biriydi. Babası Ahmet Hamzaoğlu hayatını kaybetmişti. Ancak "Galatasaray çağırırsa bekletilmez" sloganını şiar edinen Hamzaoğlu babasını toprağa verip Cimbom'la masaya oturdu. İmza töreni bir hayli duygusaldı. İşte 1 Aralık günü Hamzaoğlu şunları söyledi: "Babamı kaybettiğim gün teklif aldım. Ailece zor durumdaydık. Odaya çekildim, kızım merak edip yanıma geldi. Teklifi önce onunla paylaştım sonra da ailemle" Hamzaoğlu bu cümleleri güçlükle anlattı, gözlerinden yaşlar akıyordu. Albayrak onu alnından öptü ve "Başaracaksın" dedi.

GİZLİ KAHRAMAN TAFFAREL
Cimbom'un 19. şampiyonluğunda Karabük ile deplasmanda oynadığı maçta Fatih Terim, Ümit Davala ve Hasan Şaş cezalı olduğu için kulübede Claudio Taffarel vardı. Aslan o gün sahadan 1-0 galip ayrılmıştı. 20. şampiyonluktaki kritik Gaziantep deplasmanında da kulübe Taffarel'e teslim edilmişti. Ve Brezilyalı hoca ile G.Saray bu maçı da 1-0 kazanıp şampiyonluk yolunda çok önemli bir virajı kayıpsız döndü

Topla bavulları Wesley Sneijder
Galatasaray'ın şampiyonluğunda büyük payı olan Sneijder'in Hamzaoğlu ile ilk karşılaşması merak ediliyordu. Çünkü Hamzaoğlu, Dünya Kupası'na yorumculuk yaparken Hollandalı futbolcuyu eleştirmişti. Ancak ikili bu olayın üzerinde durmadı bile. Hamzaoğlu ilk idmanına çıktığında Sneijder'e "Yönetimle konuştum, topla bavullarını gidiyorsun dedim. Bir anda afalladı. Sonra güldük ve o konu o anda çözüldü" ifadelerini kullandı.

SOFRADA BULUŞTURDU
Hamza Hamzaoğlu takımın doğal lideri Wesley Sneijder ile barış sağladıktan sonra oyuncularına tatlı-sert yaklaştı. Hepsine ağabey gibi davranırken, hocaları olduğunu da hep hissettirdi. Takımdaki gruplaşmayı yemek sofrasında çözdü. Yemekte gruplar dağıtıldı, herkes karışık oturmaya başladı. Böylece takım içi iletişim yükseldi, bu da sahaya başarı olarak geri döndü.

Hamzaoğlu Sneijder'e "Hiç konuşmuyor" demişti
Hollanda-Meksika maçını yorumlarken: "Bizim oyuncularımızdan 3-4 kat fazla para veriliyor ama o parayı hak etmek için acaba gerçekten gereğini yerine getiriyorlar mı? Sneijder, Galatasaray 'da Hollanda'daki kadar koşuyor mu acaba? Yani burada koşuyor, adam kovalıyor, basıyor, pres yapıyor, savunmaya geliyor. Ama G.Saray'da sadece ayağına top geldiğinde oynuyor"

Yasin'i Sneijder tuttu: Ronaldo gibi pas atıyor
Cimbom devre arası transfer yapmamıştı tam tersine 'şişkin' kadrosunu boşaltıyordu. Gönderilecek tahtasına yazılan isimlerden biri de Yasin Öztekin'di. Ancak Aslan'ın saha içindeki aklı Wesley Sneijder, hocası Hamza Hamzaoğlu ile görüştü ve "Ronaldo gibi pas atıyor. Kalırsa büyük katkısı olur" dedi. Hamzaoğlu da "Zaten onu göndermeyi düşünmüyorum. Bizimle olacak" diyerek Hollandalı yıldızına arka çıktı. Bunun üzerine Abdürrahim Albayrak da Hamzaoğlu- Ali Dürüst ikilisini dinleyerek Yasin Öztekin'i gönderme kararından vazgeçti. O Yasin ligin ikinci yarısına damga vurdu, kritik golleri ve asistleriyle çifte kupanın mimarlarından oldu.

Video işkencesi bitti
Prandelli döneminde bitmek bilmeyen video izleme seansları futbolcuları sıkıyordu. Hamzaoğlu gelir gelmez bu uygulamayı kaldırdı ve Florya'yı sevince boğdu. İdmanlarda eğlenceli ceza sistemleri kullandı. İdman maçını kaybeden ertesi gün bir tepsi baklavayla geldi. İletişim arttı, kupalar sıralandı

Özür diledikçe kenetlendiler
Burak Yılmaz sakatlıktan yeni çıkmıştı. Cimbom, Rize önünde 2-0 öndeyken Hamzaoğlu onu sahaya sürdü. İlk deparda yine sakatlandı, sadece 3 dakika oyunda kaldı forma giyemedi. Hamzaoğlu özür diledi. Tıpkı 2-0 öndeyken 65'te Yasin'i çıkarıp Başakşehir'le 2-2 berabere kaldığı maç gibi... Bu özürler sonrası futbolcular "Hocamız bizim yüzümüzden özür diliyor" diyerek Hamzaoğlu'nun etrafında birleşti.

Saracoğlu'nda yemin ettiler
Galatasaray, Hamza Hamzaoğlu yönetiminde ligde Kadıköy'de Fenerbahçe deplasmanına gidene kadar 11 maçta hiç kaybetmemişti. Ancak Duygun Yarsuvat'ın tepki çeken açıklamasındaki gibi 'gelenek bozulmadı' Cimbom rakibine 1-0'lık skorla boyun eğdi. Bu maçın ardından Galatasaraylılar, Saracoğlu'nun soyunma odasında kenetlendi ve "Biz şampiyon olacağız" diyerek yemin etti. Yarsuvat da ilk defa soyunma odasına indi ve "Size inanıyorum hiç üzülmeyin" diyerek üzgün oyuncularını teselli etti.

Köstebek gitti
Galatasaray'ın bir büyük derdi de maç kadrosunun saatler öncesinden dışarı sızmasıydı. Abdürrahim Albayrak "Ben bu işi çözeceğim" dedi. Çok geçmeden 'köstebek' olduğu iddia edilen Veysel Sarı ve bazı Florya personeliyle yollar ayrıldı. Bu andan itibaren Aslan'ın kadrosunu herkes ancak Hamza Hamzaoğlu açıklayınca öğrenebildi

Sonunda lider oldu
Hamza Hamzaoğlu, Prandelli'den puan olarak değil ama mental açıdan 'çökmüş' bir takım devraldı. Pozitif tavrıyla önce oyuncularına moral verdi, ardından da başarı geldi. Hamzaoğlu ve öğrencileri bıkmadan usanmadan rakiplerini kovaladı ve 21. haftada Beşiktaş, Eskişehir'e, Fenerbahçe de Akhisar'a yenilince liderlik koltuğuna oturdu.

ŞAMPİYONLUĞUN HİKAYESİ G.SARAY YAZI DİZİSİ / SAVAŞ ÇORLU
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN