Aslan zenginleşti

Aslan zenginleşti
Salı 09.06.2015

Formasına 4. yıldızı takan Galatasaray, marka değerini de 36 milyon dolar artırdı. Sarı-kırmızılılar, Dünyanın En Değerli 19. Takımı unvanını elde etti

Brand Finance, 2015 yılı 'Dünyanın En Değerli 50 Futbol Kulübü Markası'nı açıkladı. Galatasaray, 177 milyon dolar'lık değeriyle listenin 19. sırasında yer aldı. Süper Lig'de 20. şampiyonluğuna ulaşan sarı-kırmızılı takım, geçen yılki değerini 36 milyon dolar yükseltirken, sıralamada ise iki basamak gerileyerek 19. sırada yer buldu. Kulüplerin maç hasılatı, yayın bedeli, lisans hakkı ve sponsorluk kazançları dikkate alınarak yapılan değerlendirmeye göre, değeri 1.2 milyar dolara ulaşan Manchester United marka değeri en yüksek kulüp oldu.

Zirvede Manchester var
Kırmızı Şeytanlar, pek başarılı bir sezon geçirmemesine rağmen forma sponsorluğu ve yayın hakları anlaşmaları sayesinde değerini yüzde 63 artırdı. ManU'nun ardından iki yıldır zirvede olan Bayern Münih (933 milyon dolar) ve Real Madrid (873 milyon dolar) sıralandı. Süper Lig'de sezonu ikinci bitiren Fenerbahçe 120 milyon dolar marka değeriyle 33. olurken, Beşiktaş listeye giremedi. Türkiye, ülke sıralamasında ise 297 milyon dolar'lık değeriyle 6. sırada yer buldu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN