Pazarlıklar start aldı

Pazarlıklar start aldı
Salı 09.06.2015

G.Saray şampiyon kadrosunu daha da güçlendirmek amacıyla transferde kolları sıvadı. Fransa'ya giden idari menajer Cenk Ergün, Marsilya ile sözleşmesi sona eren Gignac ve Ayew'a 2.5 milyon euro garanti para önerdi. Ayrıca Gignac'a 2 milyon, Ayew'e ise 1.5 milyon euro imza parası teklif edildi. İki futbolcu teklifi az buldu, pazarlık sürüyor

Sezonu iki kupayla kapatan Galatasaray'da transfer için ilk somut adımlar atıldı. Sarı-kırmızılı ekip, Marsilya ile sözleşmesi sona eren Andre Pierre Gignac ve Andre Ayew'i gündemine alırken görüşmeler de başladı. Pandev'in ayrılması ile Burak ve Umut'lu forvet hattı ile sol kanadı güçlendirme kararı alan yönetim adına idari menajer Cenk Ergün, Fransa'ya gitti. İki futbolcu da Galatasaray'ın ilgisine kayıtsız kalmazken taraflar isteklerini ortaya koydu. Takım içindeki dengeleri bozmak istemeyen Galatasaray, Gignac ve Ayew'e yıllık 2.5'ar milyon euro ücret önerdi. Bonservis bedelinin bulunmaması ve bu sezonda Fransa Ligi'nde başarılı bir sezon geçirmelerinin de etkisi ile iki yıldız oyuncu da imza parası istediklerini iletti. Fransız golcü Gignac 3 milyon euro, Ayew ise 2 milyon euro talep ederken sarı- kırmızılı ekip imza parası olarak Gignac'a 2, Ayew'e ise 1.5 milyon euro verdi.

GÖRÜŞMELER SÜRECEK
Galatasaray İdari Menajeri Cenk Ergün ve sarı-kırmızılı idarecilerin, iki yıldız futbolcunun talep ettikleri imza parasının aşağı çekilmesi için yoğun çaba harcadıkları ifade edildi. Bunun la birlikte iki oyuncunun, Galatasaray'ın önerdiği yıllık ücreti de az buldukları ama Cimbom ile köprüleri atmadıkları kaydedildi. Görüşmelerin kısa süre içinde yenileneceği bildirildi.

MOSKOVA'YA GİTMEDİ
Fransız golcüyü çok iyi tanıyan ve Marsilya kulübünün izleme ekibinde yer alan FIFA menajeri Mithat Halis, Gignac'ın Dinamo Moskova'yı geri çevirdiğini söyledi. Halis, "Gignac, Dinamo Moskova'dan gelen teklifi reddetti. Oysa Ruslar, futbolcuya 3.5 milyon euro yıllık net ücret. 3 yıl kontrat, ayrıca 2 milyon euro da imza parası önerdi. Bu Gignac'a az geliyor; çünkü Rusya'ya gitmek zor" dedi. Gignac'ın, daha düşük bir teklife Galatasaray'ı tercih edebileceğini kaydeden Mithat Halis, "Galatasaray'ın doğrudan Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak olması büyük bir avantaj" dedi.

AYEW ÇOK GÜÇLÜ
Mithat Halis, Andre Ayew'in Galatasaray'da çok faydalı olabileceğini kaydetti. 25 yaşındaki oyunuyla ilgili şunları söyledi: "Çok güçlü bir oyuncu. Koşu gücü çok yüksek. Hem sağda hem solda oynuyor. Forvette oynuyor. Gelirse Galatasaray'a çok faydalı olur. Ama Totthenam Ayew ile yakından ilgileniyor; ayrıca Gignac'ı da istiyorlar."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN