Zirveden imza çıktı

Zirveden imza çıktı
Çarşamba 10.06.2015

G.Saray'da başkan Dursun Özbek, futboldan sorumlu Cüneyt Tanman ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu dün bir araya geldi. Görüşmede Hamzaoğlu ile 2+1 yıllık sözleşme imzalanması kararı alındı. Hamzaoğlu yeni sezonda 1.5 milyon dolar alacak

Sezonu şampiyon tamamlayan ve yanına da Ziraat Türkiye Kupası'nı katan Galatasaray'da merakla beklenen görüşme dün gerçekleşti. Yeni başkan Dursun Özbek ve futboldan sorumlu Cüneyt Tanman ile teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, Türk Telekom Arena'da bir araya geldi. 4 saat süren toplantıda başta Hamzaoğlu'nun görev süresi olmak üzere, transfer ve takımdan ayrılacakların durumu görüşüldü. Toplantıda, Galatasaray'a geldiği günden beri takımı adım adım başarıya taşıyan Hamzaoğlu ile 2+1 yıllık anlaşma sağlandı. Yeni sezonda 1.5 milyon dolar alması kararlaştırılan başarılı çalıştırıcı ile hafta sonuna kadar sözleşme imzalanması kararı alındı.

KAP'A AÇIKLAMA GEÇİLDİ

Sarı-kırmızılılar as kadroyu bozmadan Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacak bir kadro kurulması konusunda fikir birliğine varırken Hamzaoğlu, Muslera, Sneijder, Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Chedjou, Hamit Altıntop ve Sabri gibi isimlerin tecrübesinden önümüzdeki sezon da faydalanmak istediğini bildirdi. Ancak sözleşme uzatıp yıllık ücretine zam yapılmasını isteyen Felipe Melo konusunda henüz son söz söylenmedi. Üçlü zirveden Hamza Hamzaoğlu ayrıca alınmasını düşündüğü yerli ve yabancı isimleri de başkana iletti. Yabancı transferinde golcü Andre Pierre Gignac ile sol kanat oyuncusu Andre Ayew'in isimleri öne çıktı. BU arada Galatasaray, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile sözleşmenin uzatılması konusunda görüşmelere başlandığıyla ilgili açıklamayı Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirip, işi resmiyete döktü.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN