Galatasaray seviye atlayacak

Galatasaray seviye atlayacak
Perşembe 11.06.2015

Dursun Özbek iddialı konuştu: Galatasaray'ı, değerli 35 başkanımızın ulaştırdığı bu seviyenin daha üzerine taşıyacağıma kendim ve arkadaşlarım adına söz veriyorum. Hep ilklerin sahibi olmuş bir kulübüz ve bunu devam ettireceğiz. Alacağımız yeni isimlerden biri Drogba etkisi yapacak

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı kulübü bulunduğu seviyeden çok daha yukarılara taşımak istediğini söyledi. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen haziran ayı divan kurulu toplantısında mazbatasını alan ve resmen Galatasaray'ın başkanlık koltuğuna oturan Dursun Özbek, "Galatasaray gibi çok değerli bir varlığı bu dönemde bana ve arkadaşlarıma emanet eden genel kurula, yine bizi futbolda 4. yıldızı takma onuruna ulaştıran, başkanlığında çok verimli çalışmalar yaptığımız Duygun Yarsuvat ağabeyime teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı. Kulübü 3 yıllığına yönetmek üzere teslim aldıklarını dile getiren Özbek, "Bu görevin ağırlığını, ben ve çalışma arkadaşlarım son derece kuvvetli bir şekilde hissediyoruz. Galatasaray'ı, benden önceki değerli 35 başkanımızın ulaştırdığı bu seviyenin daha üzerine taşıyacağıma kendim ve arkadaşlarım adına söz veriyorum" dedi.

Başarıdan feragat etmeyiz
Dursun Özbek, başkan yardımcılığı yaptığı dönemde mali konularla ilgilendiğini aktarırken, tasarrufu yaparak değil, israfı önleyerek yollarına devam edeceklerini aktardı. Özbek şöyle konuştu: "Galatasaray, imkanları çok geniş, varlıkları çok büyük, değerli bir kurum. Kendi dönemimizde de aynı kararlılığı sürdüreceğiz. Sportif başarıdan, etik değerlerimizden feragat etmeden, sadece israfı önleyerek devam edeceğiz ve başarılı olacağımıza da inanıyorum."

Gözünüz arkada kalmasın
Taraftara başarı sözü veren başkan Dursun Özbek, "Bundan sonraki dönemde tüm gücümüzle Galatasaray'a yıldızlar kazandırmak için çalışacağız. Belki yıldızlar 5, 6, 7 olacak. Bunlar Galatasaray'ın tabiatında var. Hep ilklerin sahibi olmuş bir kulübüz ve bunu devam ettireceğiz. Gözünüz arkada kalmasın. Galatasaray'ı en iyi şekilde yöneteceğiz" şeklinde konuştu.

Drogba etkisi yapacak!
Mazbatasını alan başkan Dursun Özbek, yakın çevresiyle yaptığı görüşmelerde yeni yıldızlar alacaklarını söyledi. "Alacağımız yeni isimlerden biri Drogba etkisi yapacak. Galatasaray hep ilkleri başarmış, en iyileri getirmiş bir kulüp. Bunu sürdüreceğiz" diye konuştu.

BAŞARININ MİMARI YARSUVAT
Eski başkan Duygun Yarsuvat özel işleri nedeniyle toplantıya geç katılırken, salona giriş yaptığı sırada alkış tufanı koptu. Yarsuvat, ayakta alkışlanırken o sırada konuşma yapan Dursun Özbek, "Duygun Yarsuvat başkanımızı methetmek de kolay değil. Başarının mimarı kendisidir. Şahsıma gösterdiği itimattan dolayı da kendisine çok teşekkür ediyorum" değerlendirmesinde bulundu. Başkan Özbek'in konuşmasının ardından kürsüye gelen Yarsuvat, "Dursun Özbek size birçok şey anlattı. Pek fazla şey yapmadık. Emin olun, Galatasaray'ın içinde öyle bir enerji var ki, o enerjiyi kullandığınızda zaten başarılı olursunuz. Sadece bir kişinin değil, tüm Galatasaraylıların çabasıyla başarılı olunmuştur. Galatasaray'ı bırakmamak lazım. Galatasaray'ı hep yaşamak lazım. Bırakıp giderseniz, bir daha bu kapıdan içeri giremezsiniz" şeklinde konuştu.

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN