İmza şova başlıyoruz

İmza şova başlıyoruz
Cumartesi 13.06.2015

"Ali Sami Yen Ağabey'in dediği gibi 'Türk olmayan takımları yenmek için' kurulduk. Müthiş isimler alıp Avrupa Kupaları'nda bu hedefimize ulaşacağız"

Galatasaray'da başkanlığa seçildikten sonra art arda Beşiktaş derbi galibiyeti, şampiyonluk ve Türkiye Kupası mutluluğunu tadan başkan Dursun Özbek'le buluştuk, hayallerini, sarı-kırmızı sevdasını nasıl bir profil çizeceğini konuştuk. Biz sorduk Özbek bütün samimiyeti ile anlattı. Çifte kupanın ardından taraftarın merakla beklediği transfer sorularına öyle cevaplar verdi ki sarı-kırmızılılar bu satırları okuduklarında beklentileri 'tavan' yapacak. İşte Özbek'in o sözleri...

SÜRPRİZ İSİMLER VAR
"Sezonu iki kupayla kapattık. Galatasaray'ın çok iyi bir kadrosu var. Takımın iskeletini korumamız gerek. Ancak önümüzdeki sezon Avrupa'da da başarı istiyoruz. Kurucumuz Ali Sami Yen Ağabey'in dediği gibi asıl hedefimiz Türk olmayan takımları yenmek. Bunun için de Hamza Hocamızla konuştuk. Listemizde müthiş isimler var. Amacımız hocamızı ve taraftarlarımız mutlu etmek. Pazartesi gününden itibaren imza şova başlıyoruz. Arta arda bombalar patlayacak. Takıma destek verecek, katkı sağlayacak isimleri transfer edeceğiz. Önemli sürprizlerimiz olacak. Yerli ve yabancı transferlerimizi herkes görecek. Herkesin içi rahat olsun"

İSTEDİĞİMİZİALIRIZ
"Galatasaray'ın bugünkü seviyesiyle dünyadaki büyüklüğünü göz önüne alırsak transfer edemeyeceğimiz bir futbolcu yok. Zaten biz istersek Galatasaray'da oynamak istemeyecek futbolcu da yok. Bu iş zor değil. Teknik direktörümüz Hamza Hamzaoğlu bize listeyi verdi, biz de o isimleri bir bir alacağız. Dünyadaki bütün yıldızlar bizim formamız altında oynamak ister. Galatasaray'ın bu yıldızları almaya ismi de parası da yeter"

HOCA İLE UYUMLUYUZ
"Transferde teknik direktörümüz Hamza Hamzaoğlu ile uyumlu gidiyoruz. Hiçbir şekilde birbirimize ters düşmüyoruz. Listesinde çok iyi isimler var. Hamza Hoca bu takımın kaptanı. İlk yılında müthiş işler başardı, şimdi bu zaferlere ulaşmış takımı yükseltmek, Şampiyonlar Ligi'nde de iş yapmasını sağlamak için transferde istediği isimleri bize iletti. Hamza Hoca'nın isteklerini yerine getirip, kendi istediği futbolcularla ona en uygun çalışma ortamını sağlayacağız"

KUPALAR EFSANELERE
"Ali Sami Yen Ağabey kulübümüzün kurucusu ve tüm başkanların simgesi, Metin Oktay da futbolcuların simgesi olmuştur. Bu iki isme olan hayranlığımı ve saygımı hep ifade ederim. Şampiyonluğu Ali Sami Yen Ağabey'e, Türkiye Kupası'nı Metin Oktay'a armağan ediyorum. Biz de bu efsanelerin ayak izlerine basarak gideceğiz. Ben Metin Oktay'ı statta parmaklıklar arasından izledim"

FLORYA TANMAN'IN
"Yeni dönemde futbol takımından sorumlu yönetici efsane kaptanımız Cüneyt Tanman olacak. Cüneyt beni temsilen Florya'da olacak. Ben Sportif AŞ'nin başındayım ve kulüp başkanı olarak da hepsinin başında tek sorumlu olacağım. Her branşta hedefimiz şampiyonluk olacak."

OTELİ 16 AYA AÇIYORUZ
"Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen Oteli inşaatını 16 ay sonra tamamlayacağız. Hizmete girecek şekilde hazırlıyoruz. Katlar yükselmeye başladı. Finansmanı hazır, proje hazır, her şey yolunda devam ediyor. Galatasaray'ın yeni bir gayrı menkulü olacak ve bu otelden kulübümüz büyük gelir elde edecek"

DESTEKÇİMİZ GENEL KURUL
"Galatasaray Genel Kurulu bize bir emanet verdi. Onların desteği sürdüğü sürece hizmet edebiliriz. Olmazsa olmaz onlardır. Bize verilen bu büyük desteği kaybetmek istemiyoruz. Sorumluluğumuzun farkındayız. Aldığımız görevi en iyi şekilde yürüteceğiz"

KİMSE BAŞARIYI SAHİPLENMESİN
"Tüzük gereği seçimin tarihi belliydi. Kupalar bizim seçildiğimiz 9 güne denk geldi. Ancak arkasında aylar var, emeği geçen birçok kişi var. Galatasaray büyük bir kurum, kimse şunu yaptım bunu yaptım diyerek başarıyı kişiselleştirmesin, sahiplenmesin. Bir emek varsa hepimizin emeğidir bu. Ben başkan seçildikten sonra şampiyonluğu gölgelemek istemedim, bu yüzden geri planda kaldım"

GRUPLAŞMAYI KALDIRACAĞIZ
" Galatasaray'ın önündeki en büyük engel rakipler değil kendi içimizdeki sorunlar. Gruplaşmaları kesinlikle ortadan kaldıracağız. Galatasaray'ı sevenler olarak her an birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Kurumsallık için ne gerekiyorsa sonuna kadar pes etmeden yapacağım"

MALİ YÖNDEN KÖTÜ DEĞİLİZ
"Kulübümüzün sürekli olarak mali açıdan kötü gösterilmesinden üzüntü duyuyorum. Böyle bir durum yok. Galatasaray çok önemli bir spor kulübü. Disiplin içinde bir çalışmayla, iyi yönetilince mali problemlerimizi çözeriz. Ancak Türkiye'de mali açıdan sadece Galatasaray'ın kötü gösterilmesini kabullenmem"

RİVA PROJESİ ÇOK ÖNEMLİ
"GALATASARAY'ın en değerli gayrimenkullerinden biri Riva arazisi. 7 aylık yönetim süremiz bu projeyle ilgili karar almamıza yeterli değildi. Şimdi önümüze daha rahat bakıyoruz. G.Saray Adası ile ilgili kararı da genel kurul söyleyecek. Onlar ne isterse onu yapacağız"

KAVGA DA EDERİM
Başkan Dursun Özbek hem camia içinde hem de rakip kulüplerle dostluk içinde bir ilişki kuracaklarını söyledi. Sarıkırmızılıların 1 numarası, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve diğer tüm kulüplerle dostluklarını pekiştireceklerini belirtti. Özbek "Biz ve Fenerbahçe 100 küsur yıldır büyük bir rekabet içerisindeyiz. Her zaman iyi ilişkiler içinde olmaya gayret edeceğiz. Geçmişte yaşanan bazı olumsuzluklar var. Duygun Başkan (Yarsuvat) döneminde belli bir iyileşme yaşandı. Fenerbahçe ile ilişkiler bir anda düzelmez ama tekrarlamak gerekirse ben her zaman dostluktan yanayım" ifadelerini kullandı.

ÖNCE KULÜBÜM

Sarı-kırmızılıların başkanı Dursun Özbek, her kulüple ve kurumla her zaman dostluğun altını çizerken kırmızı çizgisinin Galatasaray'ın menfaatleri olduğunu da dile getirdi. Özbek "Galatasaray Genel Kurulu bizi bu kulübü yönetmek, yükseltmek, haklarını gözetmek için seçti. Ben ve yönetim kurulum da her zaman bunun için çalışacağız. Ben dostluktan yanayım tabii ki. Ancak şu da unutulmasın Galatasaray'ın menfaatleri için gerekirse kavgadan da kaçmam" diye konuştu.


SAVAŞ ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN