Quaresma Cimbom'a

Quaresma Cimbom'a
Pazartesi 15.06.2015 00:00

Porto'da forma giyen eski Beşiktaşlı Quaresma, Galatasaray'ın gündemine geldi. Q7'nin Türkiye'deki menajeri Ayhan Yeşilbaş, Porto'yla anlaştıklarını ve yıldız oyuncuyu her an sarı kırmızlılara getirebileceğini açıkladı

Geçen sezon Porto formasıyla, özellikle Şampiyonlar Ligi'nde, attığı goller ve performansıyla adeta yeniden doğan, eski Beşiktaşlı Ricardo Quaresma, Galatasaray'a önerildi. Futbolcunun Türkiye haklarını elinde bulunduran FIFA menajeri Ayhan Yeşilbaş, başarılı oyuncu ve kulübü Porto'yla her konuda anlaştıklarını belirterek, Galatasaraylı idarecilere başarılı orta saha oyuncusunu her an getirebileceklerini söyledi.

ŞARTLAR OLUŞURSA HEMEN GELİR
Radyospor'a konuşan Yeşilbaş, "Türkiye'ye gelmeye sıcak bakıyor. Buradan talep eden takımlar var. Süreç devam ediyor. Görüşmeler iyi ilerliyor. Her an Türkiye'ye gelebilir. Benim Fenerbahçe'yle ilgili bir yetkim yok. Ama Galatasaray dahil birkaç kulübün gündeminde, henüz bir sonuca bağlanmadı; ama fikir teatisi şeklinde konuştuk. Değerlendiriyorlar, cevap verecekler" dedi.

BEŞİKTAŞ KESİNLİKLE DÜŞÜNMÜYOR
Yeşilbaş, "Quaresma, aslında Türkiye söz konusu olduğu zaman tereddütsüz Beşiktaş diyor. Beşiktaş taraftarının kendisine olan sevgisini unutamıyor. Ancak Beşiktaş yönetimi kesinlikle Portekizli oyuncuyu düşünmüyor. Bundan dolayı profesyonel bir tercih yapacak. Galatasaray'dan gelecek teklif iyi olursa gelir.

PARADA TÜRKİYE DAHA AVANTAJLI
Querasma, kendisiyle toplantı yapan menajerlerine, 'Ben Beşiktaş'a gitmek isterim. Olmuyorsa diğer kulüpleri düşünürüm' dedi. Olamayacağı cevabını alınca, 'Anlaşılırsa Galatasaray'a gelirim' dedi. Porto'dan aldığı ücretin üzerinden büyük oranda vergi alınıyor. Orada aldığı ücret 700 bin euro'nun biraz üzerindedir. Para konusunda Türkiye daha avantajlı. Bu nedenle Porto'dan ayrılıp, Türkiye'ye gelmek istiyor. Türkiye'deki futbol coşkusu da onu çok etkiliyor" dedi. Querasma yıllık 3 yıllık sözleşme karşılığında 2 milyon euro istiyor. Porto da transfer bedeli olarak 2 milyon euro talep ediyor.

DORIA DA GELEBİLİR
Brezilya pazarını iyi bilen FIFA menajeri Yeşilbaş, Galatasaray'ın transfer gündemindeki Brezilyalı stoper Doria'nın ise gerçekleşmesi durumunda çok büyük bir transfer olacağını belirterek, "Doria hakikaten muhteşem bir futbolcu. Türkiye'ye gelirse adından çok söz ettirecektir.Galatasaray'ın uzun süredir bir ilgisi var. Fakat 10-12 milyon Euro gibi bir bonservis bedeli var. Bu yüzden transferi zor görünüyor. Galatasaray eğer maddi açıdan sorununu çözebilirse Doria gelmek ister" dedi
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN