Tek vuruş ustası golcü şart

Tek vuruş ustası golcü şart
Pazartesi 15.06.2015

Burak ve Umut buldukları net pozisyonlarda "Bu gol olur" garantisi veremiyorlar

Yeni yönetim Hamza Hamzaoğlu ile 3 yıllık sözleşme yaptı.Nasıl karşıladınız?
Galatasaray Yönetimi, Hamza hocalyla uzun süreli sözleşme yenileyerek doğru yaptı. Çünkü Hamza hoca futbolculuk döneminde Galatasaray'da şampiyonluk yaşadı. Ayrıca camianın havasını, suyunu ve beklentilerini iyi biliyor. 7 aylık süreçte Hamza hocanın elde ettiği iki kupalı şampiyonluk gelecek yıllar için kendisine ciddi bir özgüven sağlayacaktır. Hamza hoca ayrıca birbirleri ile oynama alışkanlığına sahip, istikrarlı bir kadroyu elinde bulunduruyor.
Galatasaray gelecek sene lig, Avrupa ve kupada yarışacak. Bu deneyimli kadronun yaşayacağı değişim niteliğindeki takviyeleri Hamza hoca rahatlıkla yapabilecek bilgi ve birikime sahip.

- Bilal Kısa'nın alınışıyla Hamzaoğlu'nun hedefleri ve çıtası düşük dedirtti!. Katılıyor musunuz?

Hayatta en pahalı şey tecrübedir.
Bilal Kısa'nın 30'lu yaşlara adım attıktan sonra Milli Takım'a kadar yükselmesi işine duyduğu saygının ürünüdür. 30 yaş grubundaki bir oyuncu halen "Benim öğrenecek daha çok şeyim var" diyerek mesleğini sürdürüyorsa o kişiye saygı duyulur.
Bilal, sol ayağı mükemmel, topa vuruş becerisi yüksek, oyuna akıl koyan bir futbolcu. Selçuk-Melo-Hamit üçlüsünün bu sezon performanslarında zaman zaman yaşadıkları inişler ve çıkışların giderilmesine katkıda bulunacak bir oyuncudur Bilal Kısa. Bugün dünyada orta alanda sol ayağını kullanan oyuncu sayısı çok azdır. Selçuk, Melo ve Hamit'in sağ ayaklı olduğunu düşünürsek, sol ayaklı Bilal Kısa'nın uzun maratonda Galatasaray takımına ciddi katkısı olur.
Sabri ile sezon bitmez!

- Hamzaoğlu bir forvet, bir sol kanat bir de sağ bek almak istiyor. Sizce Hamza hocanın tespitleri doğru mu? Galatasaray'ın eksikleri bu bölgeler mi?
Hamza hoca bu istekleri yaparken "Görünen köy"e kılavuzluk etmiş. Bütün bir sezonu Sabri ile götüremezsiniz.
Telles genç bir oyuncu ancak geldiği günden beri pozisyon alma konusunda kendisini hiç geliştiremedi.
Bu sezon kritik maçlarda (özellikle Trabzon maçları) ve yenilen gollerde Telles'in doğru pozisyon alamamasının etkisi vardı. Mersin deplasmanında da aynı hataları yaptı ama Muslera kurtardı. Son milli maça bakarsak Burak ve sonradan oyuna giren Umut gol için çok çalıştı. Ama ikisi de buldukları net pozisyonlarda vuruş konusunda etkisiz kaldılar.
Bu iki golcünün iş ahlakına hep saygı duydum.
Ama ceza alanı içerisinde net pozisyonlarda "Bu gol olur" garantisini veremiyorlar.
Galatasaray'ın tek vuruş ustası bir golcüye, özellikle Avrupa'da başarılı olmak istiyorsa ciddi olarak ihtiyacı var. Bana göre Galatasaray hücuma çabuk top taşıyan Yasin dışında hızlı bir kanat oyuncusuna da ihtiyaç duyuyor. Çünkü Bruma atlaması gereken eşikleri geçemedi.

- Melo'nun 1 yılı daha var. Melo gitmek istiyor...

Başkan ondan vazgeçmem diyor. Hamzaoğlu hiç kimse vazgeçilmez değildir diyor.
Sizce Melo kalmalı mı?
Ben geldiği günden beri Melo'yu futbolcu olarak destekledim. Saha içinde yaptığı normal agresifliği kabullendim.
Ancak kasıtlı yaptığı faulleri desteklemedim, desteklemeyeceğim!
Dünya futbolunda ünlü takımlar defans önündeki ön liberoları oluşturmakta güçlük çekiyorlar.
Selçuk-Melo, etle tırnak!
Selçuk-Melo ikilisi etle tırnak gibi oldu. Defansın rahat oynamasında Selçuk'un verimini yükseltmesinde Melo'nun ciddi katkısı var. Melo-Selçuk ikilisi G.Saray omurgasının vazgeçilmezidir.
Üstelik G.Saray son 4 sezonda 3 lig, 2 kupa zaferi kazanmış, Avrupa'da çeyrek final oynamışsa bu başarılarda bu ikilinin ciddi katkısı vardır. Ben yönetici olsam şartlar uyuyorsa Melo-Selçuk ikilisinin devam etmesini sağlardım.
40 yıllık G.Saraylı gibi
Melo, Brezilyalı ama kiralık geldiği günden beri 40 yıllık Galatasaraylı gibi oynuyor. Oyuna agresifliğinin dışında ciddi bir "akıl" katıyor. Tribünleri heyecanlandırıyor.
Takımına sürekli mücadele aşılıyor.
Lafın kısası Melo, G.Saray takımının Braveheart 'ıdır. (Cesur yürek!)

YILMAZ ŞENOL SORDU LEVENT TÜZEMEN CEVAPLADI

Etiketler Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN