Bu yazın meyvesi portakal

Bu yazın meyvesi portakal
Salı 16.06.2015

G.Saray'da forvet için Van Persie ve Huntelaar'ın isimleri 'bir adım öne' çıktı. Sarı-kırmızılılar, bonservis için 5 milyon euro belirledi. Hem Schalke hem ManU'ya bu rakam önerildi. Sneijder de iki yıldız için devrede

Forvet transferi için girişimlerini sürdüren Galatasaray'da Hollandalı adaylar Klaas Jan Huntelaar ile Robin van Persie öne çıktı. Sebep ise Wesley Sneijder faktörü. Yönetimin, takımın 'beyni' konumundaki Sneijder'le daha kolay uyum sağlayacaklarını da düşünerek, iki yıldız için girişimleri sıklaştırdığı belirtiliyor.

KULÜPLERLE SORUN YOK!
Van Persie için Manchester United'a, Huntelaar için de Schalke 04'e 5 milyon euro bonservis bedeli teklif edildiği öğrenildi. Kulüplerin bu rakama sıcak baktığı gelen haberler arasında. Oyuncular ve menajerleriyle de pazarlıkların devam ettiği, masadaki rakamın yıllık 4 milyon euro olduğu ifade edildi.

WES, İSTANBUL'U ÖVDÜ
Hedef iki yıldızdan birisini kadroya katmak. Transfer için Wesley Sneijder'in de devrede olduğu ve milli takımdan iki arkadaşına İstanbul ve Galatasaray'la ilgili bilgiler vererek, ikna etmeye çalıştığı vurgulandı. Bu arada van Persie, geleceğiyle ilgili İngiliz basınına açıklama yaptı. Manchester ile 2016'ya kadar kontratı olduğunu belirten yıldız oyuncu şöyle konuştu:

8 YIL DAHA OYNAYABİLİRİM
"Bazı şeyler şimdi değişebilir ama ManU ile aramdaki durum değişmez, rahatım. Transferdeki kukla şovun bir parçası olmayacağım. 32 yaşıma gireceğim. 8 yıl daha oynamak için gereken hırsa sahibim. İnsanlar sakatlıklarımla ilgili konuşuyor ama bu sadece geçen yılımı etkiledi."

ŞARTLAR UYARSA OLUR
Futbolun sorumlusu Cüneyt Tanman, Robin Van Persie'yi yalanlasa da isminin açıklanmasını istemeyen sarı-kırmızılı bir yönetici FOTOMAÇ'a özel şu açıklamayı yaptı: "Görüştüğümüz her oyuncu Galatasaray'a gelmek istiyor. Van Persie de Huntelaar da neden olmasın? Sneijder ile sıkı dost olmaları büyük avantaj. Yeter ki şartlar uysun ve hocamız istesin."

Savaş ÇORLU
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN