Amrabat ve Sabri yuvada kaldı

Amrabat ve Sabri yuvada kaldı
Cuma 19.06.2015

Durumları belirsiz olan ikili yeni sezonda G.Saray'da olacak. 1+1 anlaşılan 'Reyiz'in yeni ücreti: 1.8 milyon Euro. Amrabat müjdesini de menajeri Albers verdi: Malaga ilk taksidi ödemedi, anlaşma geçersiz. Nordin, G.Saray'da devam edecek

G.Saray'da sözleşmesi sona eren Sabri Sarıoğlu ile Malaga ve Trabzonspor'un istediği Amrabat, sarı-kırmızılı takımda kaldı. Yönetimle yaptığı ilk görüşmede anlaşma sağlayamayan Sabri, dün 1+1 yıllık teklifi kabul etti.

SABRİ'YE SÜPER ZAM
Sabri'de asıl dikkat çeken ise ücretine yapılan yüzde 60'a varan zam oldu. Geçen sezon 1 milyon 250 bin dolar'a oynayan emektar oyuncunun, yeni anlaşmada yıllık 1.8 milyon euro alacağı öğrenildi. Sabri'ye bu rakamın verilmesinde kalmasını isteyen teknik patron Hamza Hamzaoğlu'nun büyük rol oynadığı belirtildi.

KONUŞMA 5 DAKİKA SÜRDÜ
1+1 yıllık sözleşme imzalayan Sabri, GS TV'ye konuştu. Sabri, "Cüneyt ağabey ile konuşmamız 5 dakika sürdü. 13-14 senedir A Takım'dayız, imzayı atarken rahattım. Kaptanlık krizi diye bir şey yoktu. Haberler asılsız. Bu formayı giymekten gurur duyuyorum" dedi.

NORDİN İÇİN ONAY ÇIKTI
Diğer gelişme de Nordin Amrabat konusunda yaşandı. Faslı oyuncunun menajeri Guido Albers, Radyospor'a, Amrabat'ın yeni sezonda Galatasaray'da forma giyeceğini açıkladı. Albers, "Dün İstanbul'daydım. Görüştük. Nordin, Galatasaray'la devam etmek istediğini söyledi. Yönetim kabul etti. Kesin olarak Galatasaray'da devam edecek. Malaga'yla 4 yıllık bir protokol yapmış; ancak bu geçerli değil. Çünkü Malaga, 3.5 milyon euro'nun ilk taksidini zamanında ödemedi" dedi.

SNEİJDER ZİRVESİ HAFTAYA
Guid o Albers, Hollandalı Wesley Sneijder'in sözleşmesini uzatmak için ise gelecek hafta Galatasaray yönetimiyle masaya oturacaklarını da bildirdi.

Savaş ÇORLU

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN