Hakkını verir!

Hakkını verir!
Cumartesi 20.06.2015

"Parasını yüksek bulan olabilir. Sabri performansı ile bunun karşılığını vermiş ve verecek bir oyuncudur. Bu paranın içinde menajerinin komisyonu bile var"

G.Saray'da 1+1 yıllık yeni sözleşme yapılan Sabri Sarıoğlu'nun ücretinin 4.6 milyon TL'ye (30 maç oynarsa 1.8 milyon euro) yükseltilmesine gelen tepkilere, futboldan sorumlu yönetici Cüneyt Tanman yanıt verdi. Tanman, Sabri ile Hamza Hamzaoğlu'nun isteği üzerine mukavele yenilediklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Performansına bağlı
"Geçen sezon göreve geldiğinde takıma direkt katkı yapmış, oyunun şeklini değiştirmiş, bize 2 kupa kazandırmış bir teknik adamımız var. O ne isterse yapmaya çalışacağız. Sabri'nin mukavelesi sadece bir yıllık ve performansa bağlı. 20 maç, 30 maç oynarsa bu para artacak. Teknik direktörümüz Sabri'nin kalmasını çok istedi ve gereğini yaptık. Yüksek bulanlar olabilir, Sabri performansı ile bunun karşılığını vermiş ve verecek bir oyuncudur. Bu paranın içinde menajerinin komisyonu bile var."

Paniğe gerek yok
Tanman, transferde geç kalındığına yönelik eleştiriler için de, "Bu panik neden. Önümüzde hayli zaman var. Kılı 40 yararak G.Saray için çaba gösteriyoruz. Mutlaka gereken doğru takviyeleri her mevkiye yapacağız. Biraz sabır" yanıtını verdi.

'RAKAM KONUSMAK BIZE YAKISMAZ'
Sabri Sarıoğlu, yıllık ücreti ile ilgili sosyal medyada yapılan yorumlara aldırış etmediğini belirterek, "Herkes istediği şeyi düşünmekte özgür. Ben neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum" dedi. Tecrübeli oyuncu, transfer görüşmesinde pazarlık yaşanmadığını da belirterek, "İnsanlar benim rakam konuştuğumu sanıyor fakat böyle bir şey yok, ben Galatasaray'da büyüdüm ve rakam konuşmak bize yakışmaz. Eğer pazarlık imkanı olsaydı 3 yıllık direkt imza atmak isterdim" yorumunu yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN