Aslan'da her yol Podolski'ye çıkıyor

Aslan'da her yol Podolski'ye çıkıyor
Pazar 21.06.2015

Sarı-kırmızılılar, 6 milyon euro olan bonservisi için Arsenal'den indirim bekliyor. G.Saray yönetimi, yıldızın transferini bitirmek için gelecek hafta içinde İngiltere'ye çıkarma yapacak

Galatasaray'da gündemin en önemli maddesini forvet transferi oluşturuyor. Bu konuda da her yol Lukas Podolski'ye çıkıyor. Sarı-kırmızılı yönetim, ilk planda kadrosuna katmak için listesinde bulunan Van Persie, Huntelaar, Saldado gibi yıldız golcülerin maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle bu oyunculardan vazgeçti. Gözünü Podolski'ye çeviren Cimbom, gelecek hafta içerisinde Alman Milli Takımı'nın golcüsünün transferini bitirmeyi planlıyor. 2011 yılında Galatasaray'ın kapısından dönen yıldız golcünün transferi, 4 yıl sonra ilk kez bu kadar ciddi bir boyut kazandı. Arsenal ile bonservis pazarlıklarına başlayan yönetim, İngiliz temsilcisinin oyuncusu için istediği 6 milyon euro'luk ücreti, 4 milyon euro seviyesine çekmeye çalışıyor.

Maliyeti en düşük isim
Sarı-kırmızılı takımı geçen sezon şampiyonluğa taşımayı başaran teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun da onay vermesiyle pazarlıklara başlanılan Lukas Podolski transferi için, hafta içinde önemli gelişmeler yaşanması bekleniyor. Hem sol kanat hem de forvette oynayabilen Alman futbolcu ile kulüp yöneticilerinin görüştüğü ve el sıkıştığı iddia edildi. Kulüpler de anlaşırsa transfer resmiyet kazanacak. 30 yaşındaki yıldızın G.Saray'dan yıllık 3 milyon euro garanti ücret alacağı ve 3 senelik sözleşme imzalayacağı belirtildi.

İndirime sıcak bakıyor
Cimbom'a gelmek isteyen ve Türkiye'yi çok seven Lucas Podolski'nin, sarı-kırmızılı takımda forma giyebilmek adına fedekarlık yapmayı bile düşündüğü, gelen haberler arasında. Yıldız golcünün daha önce istemiş olduğu yıllık garanti ücreti olan 3 milyon euro'yu daha aşağıya çekebileceği de iddia ediliyor. Podolski 2011 yılından sonra geçtiğimiz yıl da Galatasaray'a transferi gündeme gelmiş ancak son anda Goran Pandev sarı-kırmızılılara gelmişti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN