Bazukacı Cimbom'a

Bazukacı Cimbom'a
Salı 23.06.2015

Macar Blikk gazetesi, Dinamo Moskova'da forma giyen Dzsudzsak'ın Galatasaray ile yıllık 2 milyon euro'ya el sıkıştığını ileri sürdü. Çok sert şutlarıyla bilinen 28 yaşındaki Macar sol kanat oyuncusu, geçen sezon 43 maçta 7 gol attı, 13 asist yaptı

Sol kanada oyuncu arayan Galatasaray'ın Dinamo Moskova'lı Balazs Dzsudzsak ile prensipte anlaştığı iddia edildi. Haberi veren Macaristan'ın Blikk gazetesi, Dinamo Moskova'nın Başkanı Boris Rotenberg'in yaptığı açıklamayı referans gösterdi.

BAŞKAN AÇIKLADI
Rotenberg'in düzenlediği basın toplantısında, Dzsudzsak'a teklif yaptıklarını ama oyuncunun Galatasaray ile anlaştığı için kendilerine 'hayır' dediğini söylediği ifade edildi. Dinamo, finansal kurallara uymadığı için UEFA tarafından Avrupa kupalarından men cezası almıştı. Blikk, Hertha Berlin'in de Macar oyuncuya teklif yaptığını ama Dzsudzsak'ın kendisine 620 milyon forint (2 milyon euro) teklif eden G.Saray'ı kabul ettiğini dile getirdi.

PSV'DE PARLADI
Futbola Debrecen'den başlayan 28 yaşındaki Dzsudzsak, yetenekleri kısa sürede keşfedilince, 2008'de PSV'ye transfer oldu. Hollanda'da üç sezonda 51 gol, 50 asistlik müthiş bir performans sergileyen Macar sol açık, 2011'de 14 milyon euro'ya Anzhi'ye, bir yıl sonra 19 milyon euro'ya Dinamo Moskova'ya geçti.

ARALIKTA SERBEST
Dzsudzsak'ın sözleşmesi bu yılın sonunda 12 Aralık'ta sona ereceği için Dinamo Moskova'nın satışına sıcak baktığı belirtiliyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN