Web Sürümüne Geç

  Aslan Pato

  Aslan Pato
  28 Haziran 2015, Pazar Güncelleme: 01:04

  İmaj haklarını vermeyen kulübü Corinthians'a dava açan Pato, kiralık formasını giydiği Sao Paulo ile de parasını alamadığı için mahkemelik oldu. Taraflar uzlaşmaya çalışırken, Galatasaray 25 yaşındaki ünlü forveti bonservis bedeli ödemeden kapabilir

  Alexandre Pato'yu transfer edebilmek için uygun şartları kollayan Galatasaray'ın fırsat ayağına geldi. Yıldız futbolcu, hem kulübü Corinthians'a hem de kiralık oynadığı Sao Paulo'ya dava açtı. Corinthians'ın kendisine söz verdiği imaj hakları için yapılması gereken ödemeyi alamayan Pato, Sao Paulo'dan ise iki aydır transfer taksitlerini tahsil edemiyor. Pato, iki ekibi birden Brezilya Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Kurulu'na şikayet etti. Corinthians'a açılan dava için ilk duruşma 3 Eylül'de yapılacak.

  MUTLU SON YAKIN GİBİ
  Pato'nun ve Corinthians'ın avukatları mahkeme öncesi uzlaşmak için bir araya geldi. Toplantıdan sonuç çıkmazken, taraflar bir kez daha masaya oturacak. Globoesporte'un haberine göre Brezilyalı yıldız, bonservisini bedavaya alabilir. Pato'nun 4.5 milyon euro'luk maaşının yarısını Corinthians ödüyor. Siyah-beyazlılar, hem bu paradan hem de mahkemeden çıkabilecek cezadan kurtulmak için Pato'yu bedelsiz ya da düşük ücretle serbest bırakabilir. Gelişmeleri dikkatle izleyen G.Saray, Pato'da her an mutlu sona ulaşabilir.

  TANMAN: DURUMUNA BAKIYORUZ
  G.Saray'ın futboldan sorumlu ismi Cüneyt Tanman, Pato'nun transfer listelerinde olduğunu inkar etmemişti. TRT Spor'a konuşan Tanman, "Pato ismi bize 3-4 menajerden geldi. Durumunu değerlendiriyoruz" açıklamasını yapmıştı. Corinthians Başkanı Roberto de Andrade, yüksek ücretinden yakındığı Pato'yu elden çıkarmak için gece gündüz dua ettiğini söylemişti.
  Etiketler Spor, Galatasaray, Futbol, Pato
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN