Türk gibi Lukas Podolski

Türk gibi Lukas Podolski
Pazar 28.06.2015

Transferde 'nokta atışı' yapmak isteyen Cimbom tatillerini Bodrum'da geçiren Podolski için bastırıyor... Türk kültürüne yakın olması da büyük avantaj

Şampiyon Galatasaray transferde ağır ama emin adımlarla ilerliyor. Başkan Dursun Özbek acele edip hata yapmak yerine turnayı gözünden vurmak istiyor. Özellikle fazla para ödeyip alacakları yabancı yıldızların Türkiye'ye uyumunu önde tutan sarıkırmızılılar bu kriterlere uyan futbolcuları listenin ilk sırasına yazmış durumda. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun "Sorunlu oyuncu istemiyorum" sözleri üzerine yönetim Lukas Podolski için temaslarını sıklaştırmış durumda. Alman yıldız da Türkiye'ye yakınlığıyla biliniyor. Daha önce Türk bayrağıyla poz veren Podolski tatillerini Bodrum'da geçirmeyi seviyor. Kiraladığı tekneyle koyları dolaşan 30 yaşındaki yıldız bu tatilleri sırasında Türk yemek kültürüne de bir hayli alıştı.BOZKIRIN TEZENESİ!
Lahmacunu çok seven Podolski yemek sonrası klasik bir Türk gibi demli çayını içmeyi ihmal etmiyor. G.Saray'ın gözdesi Podolski boş vakitlerinde mangal yapmayı, kebap ve baklava yemeyi de çok seviyor. Almanya'nın Kuzey Vestfalya Eyaleti'nde bulunan Bergheim kentinde büyüyen Polonya asıllı Podolski küçüklüğünden beri Türk kültürüyle haşır neşir... Almanya'da birçok Türk arkadaşı bulunan ve çocukluğunu, gençliğini onlarla birlikte geçiren 30 yaşındaki futbolcu Türk müziğine de yakın. Podolski sık sık unutulmaz isim, 'Bozkırın tezenesi' olarak bilinen Neşet Ertaş'ı dinliyor. Adeta 'içimizden biri' Podolski'nin özel hayatındaki bu tercihleri onun Galatasaray'a ne kadar yakın olduğunu da ortaya koyuyor. Hatta yakın çevresine göre Arsenal ile Cimbom anlaştığı anda Podolski, sarı-kırmızılılara resmi imzayı atacak.

ADETA ONU TARİF ETTİ
Futbol Şube Sorumlusu Cüneyt Tanman geçen hafta transferlerle ilgili açıklamasında "Aramıza katılacak yabancı futbolcu Türk kültürüne yakın biri olacak" demişti. Bir anlamda Türk yemeklerine aşina, kültürüne düşkün Podolski'yi tarif etti.

Savaş ÇORLU
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN